با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 94

رسیدگی به وضع بیمه‌ای کارگران پلاسکو

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 , بازدید: 1138
در صورتی‌که در پی آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، کارگری فاقد پوشش بیمه‌ای باشد باید تحت پوشش کامل قرار گیرد.

در صورتی‌که در پی آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، کارگری فاقد پوشش بیمه‌ای باشد باید تحت پوشش کامل قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، حسین حبیبی بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور در گفتگو با مهر در پاسخ به این پرسش که تعداد کارگران شاغل در ساختمان پلاسکو چه میزان بوده است، گفت: در حال حاضر اطلاعاتی در این زمینه به‌رغم پیگیری‌هایی که از دستگاه‌های مختلف صورت گرفته، به دست نیامده است.

 

حبیبی درباره پوشش‌های بیمه‌ای و حمایتی کارگران شاغل در این مجموعه افزود: به‌طور قطع همه کارگران در زمان قرارداد باید از سوی کارفرمایان خود بیمه شوند؛ اما در صورتی که کارفرمایی در این زمینه تخلف کرده و کارگر خود را بیمه نکرده باشد در صورت بروز هرگونه حادثه، همه کارگران حادثه دیده باید تحت پوشش و حمایت‌های بیمه‌ای قرار گیرند.

 

بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور ادامه داد: در صورتی که احیانا کارگری دچار حادثه شده باشد، کارفرما علاوه‌بر پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه خود، باید سهم ۳ درصدی بیمه بیکاری را نیز پرداخت کند.

 

حبیبی تاکید کرد: همه حمایت‌های بیمه‌ای باید مشمول کارگران شود.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016