با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 93

کدام واحدهای صنفی پلاسکو بیمه بودند؟

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 , بازدید: 1129
تاکنون 3 شرکت بیمه‌ای از بیمه بودن برخی واحدهای تجاری پلاسکو نزد شرکت آنها خبر داده‌اند.

تاکنون 3 شرکت بیمه‌ای از بیمه بودن برخی واحدهای تجاری پلاسکو نزد شرکت آنها خبر داده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، تاکنون 3 شرکت بیمه‌ ایران، البرز و پارسیان از بیمه بودن برخی واحدهای تجاری پلاسکو نزد شرکت آنها خبر داده‌ و از بیمه‌گذاران خواسته‌اند تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

 

بیمه ایران

بر این اساس محسن پورکیانی، مدیرعامل بیمه ایران در این‌باره گفت: از 605 واحد صنفی که در این ساختمان فعالیت می‌کردند حدود 100 واحد تجاری و اداری تحت پوشش بیمه ایران هستند و بیمه آنها نیز آتش‌سوزی و خطرات ناشی از آن بود و اموالشان نیز تحت پوشش است.

 

پورکیانی افزود: البته سرمایههای آنها متفاوت است، یک واحد 350 میلیون و واحد دیگر یک میلیارد تومان تحت پوشش است و فقط اموالشان بیمه بوده و به‌طور کامل خسارتشان پرداخت خواهد شد.

 

پورکیانی گفت: پس از این حادثه، یک ستاد بحران در شعبه فردوسی نزدیک محل حادثه تشکیل داده و از شنبه 2 بهمن آماده پرداخت خسارت هستیم ضمن اینکه پرونده‌ها را از دیگر شعبه‌ها به اینجا منتقل کردیم و اگر مشکلی در پرداخت بیمه نداشته باشند، همان روز خسارتشان پرداخت خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه شرکت سهامی بیمه ایران، فرآیند ارزیابی و رسیدگی به حادثه آتش‌سوزی ساختمان را آغاز کرده، افزود:‌ این شرکت خسارات وارده به آن دسته از واحدهایی که تحت پوشش بیمه ایران هستند را آغاز و درکوتاه‌ترین زمان ممکن به ذینفعان پرداخت خواهد کرد.

 

وی درباره مسوولیت جانی شرکت متبوعش در این حادثه اظهار داشت:‌ به‌طور حتم چنانچه واحدهای تجاری این ساختمان قدیمی دارای این پوشش باشند از آن محل خسارت وارده به مصدومان و حادثه‌دیدگان را پرداخت خواهیم کرد.

 

مدیرعامل بیمه ایران از رسیدگی بدون نوبت پرونده‌های واحدهای صنفی دارای بیمه‌نامه از این شرکت خبر داد و گفت: مالکان از شنبه برای تشکیل پرونده به شعب بیمه ایران مراجعه کنند.

 

وی تصریح کرد: به شعب دستور داده شده تا پرونده واحدهای خسارت دیده را خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی کرده و خسارت آنها را در نخستین فرصت پرداخت کنند.

 

همچنین محمد رضایی، مدیر بیمههای آتش‌سوزی بیمه ایران گفت: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد حدود 100 واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمهای ایران قرار دارند.

 

بیمه البرز

مدیر بیمه‌ آتش‌سوزی بیمه البرز هم در این‌باره اظهار داشت: در حال برآورد خسارت واحدهای‌ ساختمان پلاسکو هستیم.

 

علیرضا مقرب افزود: با توجه به اینکه بیشتر واحدهای ساختمان پلاسکو به صورت سرقفلی هستند تنها موجودی و اجناس واحدها شامل پوشش بیمه‌ای می‌شوند و خسارت ملک شامل پوشش بیمه آتش‌سوزی نمی‌شود.

 

مقرب با اشاره تخریب واحدهای ساختمان پلاسکو و آتش گرفتن اموال موجود در آن درباره وضعیت بیمه‌ای این واحدها خاطر نشان کرد: 11 واحد در ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه ‌البرز هستند و دیگر واحدها مشمول بیمه‌های دیگر می‌شوند.

 

وی افزود: ما با صاحبان بیمهنامه‌ها هماهنگ می‌کنیم تا به دفاتر بیمه البرز مراجعه کنند و بر اساس سقف بیمه‌نامه آنها، پرداخت خسارت‌ها صورت خواهد گرفت.

 

مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه البرز تصریح کرد: کارشناسان بیمه آتش‌سوزی بیمه البرز در حال برآورد میزان خسارت هستند اما بر اساس برآوردهای اولیه بین ۱.۵ تا ۲ میلیارد تومان در مجموع به این 11 واحد پرداخت خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که‌ آیا مصدومان این حادثه نیز مشمول این بیمه می‌شوند یا خیر؟ گفت: بیمه‌های آتش‌سوزی تنها شامل اموال می‌شود و بیمه حوادث و درمان، برای مصدومان در نظر گرفته شده است.

 

مقرب اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر واحدهای ساختمان پلاسکو به صورت سرقفلی هستند تنها موجودی و اجناس واحدها شامل پوشش بیمه ای می‌شوند و خسارت ملک شامل پوشش بیمه آتش سوزی نمی‌شود. مدیر بیمه‌های آتش سوزی شرکت بیمه البرز هم در این باره اعلام کرد که طبق بررسی‌های اولیه 11 واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه‌ای این شرکت بوده‌اند.

 

بیمه پارسیان

از سوی دیگر شرکت بیمه پارسیان از آمادگی این شرکت برای پرداخت خسارت به بیمهشدگان حادثه ساختمان پلاسکو نزد این شرکت خبرداد.

 

پارسیان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با ابراز تأسف از وقوع حادثه دلخراش آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو این شرکت آمادگی خود را برای ارائه خدمات به بیمهگذارانی که در این حادثه دچار خسارت شده‌اند، اعلام می‌دارد.

بنابراین بیمه‌گذاران می‌توانند از شنبه 2 بهمن‌ماه با در دست داشتن بیمهنامه خود برای تشکیل پرونده و دریافت خسارت به شعبه مرکزی این شرکت واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، خیابان قبادیان غربی، پلاک 22 مراجعه کنند.

 

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016