با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 929

حناچی کلیددار پایتخت شد

تاریخ انتشار: 26 آبان 1397 , بازدید: 311
اگرچه عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی توانسته بود پیش از جلسه نهایی رای‌گیری برای شهردار تهران، آرای بیشتری از نمایندگان شورای شهر پنجم را به‌عنوان یکی از دو گزینه نهایی کسب کند؛ اما در نهایت این پیروز حناچی بود که روز سه‌شنبه با یک رای بیشتر کلیددار پایتخت شد و به همه گمانه‌زنی‌ها و اما و اگرها طی روزهای گذشته پایان داد.

حناچی کلیددار پایتخت شد

اگرچه عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی توانسته بود پیش از جلسه نهایی رای‌گیری برای شهردار تهران، آرای بیشتری از نمایندگان شورای شهر پنجم را به‌عنوان یکی از دو گزینه نهایی کسب کند؛ اما در نهایت این پیروز حناچی بود که روز سه‌شنبه با یک رای بیشتر کلیددار پایتخت شد و به همه گمانه‌زنی‌ها و اما و اگرها طی روزهای گذشته پایان داد. پیروز حناچی که ۴ سال در دولت یازدهم در کسوت معاون آخوندی در وزارت راه و شهرسازی قرار داشت، در دوره شهرداری محمدعلی نجفی به معاونت فنی و عمرانی شهرداری برگزیده شد. طی روزهای قبل از رای‌گیری حرف و حدیث‌های زیادی درباره مخالفت با شهرداری آخوندی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جریان داشت.

حناچی کلیددار پایتخت شد

دنیای اقتصاد:حتی برخی خبرها از رد صلاحیت هر دو کاندیدای نهایی حکایت داشت.باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری هم گفته بود که دولت به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مخالفت خود با شهردار شدن آخوندی را به شورای شهر رسانده است؛ با این همه سند سومین شهرداری پایتخت در یک سال گذشته تاکنون به نام پیروز حناچی زده شد. از سوی دیگر همزمان با طرح نام عباس آخوندی به‌عنوان گزینه شهرداری تهران، در شبکه‌های اجتماعی هم موجی از مخالفت با وی به جریان افتاد. کاربران مخالفی که اغلب از طیف اصولگرای فضای مجازی بودند، اغلب این جمله وزیر مستعفی را که گفته بود مفتخر است حتی یک واحد مسکن مهر را افتتاح نکرده، دستاویز انتقادات تند و تیز خود قرار دادند. با توسل به همین جمله، یکی از کاربران اصولگرا نوشت «آخوندی اگر زمان جنگ مسوول بود تا مرز تهران رو می‌داد به صدام، آخر جنگ هم می‌گفت: خوشحالم و با افتخار اعلام می‌کنم که حتی یک وجب از این زمین‌های بی‌ارزش را نگهداری نکردم و همه این استان‌های پر خرج را به صدام انداختم» کاربر دیگری نوشت «آخوندی در پایان ماموریت شهرداری تهران: افتخار می‌کنم که هیچ کار مثبتی در تهران انجام ندادم!» از طرفی برخی دیگر از کاربران فضای مجازی، دلیل اصلی مخالفت با آخوندی را خوی مبارزه‌گری او با فساد دانستند و نوشتند که با آمدن او به شهرداری تهران پرده از برخی مفاسد برداشته خواهد شد. عباس آخوندی پس از انتخاب معاون سابق خود به‌عنوان شهردار تهران ضمن تبریک به او نوشت «یاد گرفتم که برای تغییرات بنیادین و مبارزه با فساد نیاز به آگاهی و یکپارچگی بیشتر است. امروز آغاز یک راه است. برای ایران از پای نمی‌نشینیم»

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016