با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 874

امسال بسیاری از مشکلات مالیاتی اصناف رفع می‌شود

تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1397 , بازدید: 1004
رئیس اتاق اصناف ایران با تشریح جزئیات نشست مالیاتی اصناف با وزیر اقتصاد گفت: به هیچ وجه دنبال این نیستیم که افرادی با درآمد بالا را از پرداخت مالیات معاف کنیم.

 

 

رئیس اتاق اصناف ایران با تشریح جزئیات نشست مالیاتی اصناف با وزیر اقتصاد گفت: به هیچ وجه دنبال این نیستیم که افرادی با درآمد بالا را از پرداخت مالیات معاف کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران به جلسه‌ مشترک با وزیر امور اقتصادی و رئیس سازمان مالیاتی کشور، در مورد توافقات بین اصناف اتاق و مجموعه صنفی و وزارت امور دارایی که صبح سه‌شنبه برگزار شد، گفت: «هر ساله در رابطه با مباحث مالیاتی در باب بنگاه‌‌های کوچک و متوسط به خصوص در بند «ج» قانون که در حوزه بند ۳ تعمیم پیدا کرد، با مسئولان وزارت اقتصاد دارایی، به‌خصوص ریاست سازمان و همکاران ایشان به یک جمع‌بندی رسیدیم. جلسه با حضور همکارانم از اتاق اصناف ایران و وزارت اقتصاد دارایی همین اساس تشکیل شد. البته هفته گذشته و در همین راستا جلسه‌ای با ریاست محترم سازمان مالیاتی تشکیل دادیم و توافقات اولیه را انجام گرفت.»

 

فاضلی با اشاره به تاکید رهبری و رئیس‌ دولت به اهمیت موضوع تولید داخلی گفت: «امسال شرایط با سال‌های قبل فرق دارد. جلسه با حضور شهباز حسن‌پور، رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و سیدکامل تقوی‌نژاد، رییس سازمان امور مالیاتی کشور در دفتر وزیر امور اقتصادی و دارایی به صورت جهارجانبه برگزار شد.

 

در این نشست بسیار اثربخش، امور زیادی مطرح شد و چکیده جلسه را می‌توان این‌گونه طرح کرد: همه پذیرفتیم در بحث حمایت از تولید و بخش خدمات فنی با توجه به رویکرد دولت و امر رهبری، نگاه ویژه‌ای بشود. یقینا ما بحث بخشودگی در این بخش را نسبت به سایر بخش‌ها باید بیشتر اعمال کنیم؛ به‌خصوص در حوزه حمایت از تولید و کالای ایرانی؛ در بخش توزیع هم وضع به همین منوال است.»

 

رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر اخد مالیات از کسانی که درآمد بالایی دارند، گفت: باید واقعیت‌های جامعه را با توجه به وضعیت جاری اقتصاد و به‌خصوص زمینه رکود بر نظام اقتصادی کشور لحاظ کنیم. به هیچ وجه دنبال این نیستیم که کسانی با درآمد بالا را از پرداخت معاف کنیم. ما هم یقینا همراه و همگام با سازمان مالیاتی کشور معتقدیم مالیات باید از کسانی که صاحب درآمد بالا هستند، اخذ شوند، اما بپذیریم که بنگاه‌های کوچک با توجه به شرایط حاکمِ اقتصادیِ سال گذشته به صورت ویژه دیده شوند. بر همین اساس کارگروهی بین مجموعه شکل گرفت و در جلسه هیات رئیسه اتاق اصناف اعلام کردم چهار نفر از سازمان امور مالیاتی و چهار نفر از اتاق اصناف در این کارگروه و برای رسیدن به توافق نهایی، کارها را انجام بدهند.»

او در ادامه گفت: «اصل مطلب این است؛ در بحث تولید و خدمات فنی نگاه ویژه‌ای شده است. پیشنهادم عدم افزایش در این بخش است و وزیر محترم که از نگاه شان تقدیر می‌کنم، خواستند در بحث‌های مالیاتی حداقل‌ها دیده شود. در بخش توزیعی، هیچ جفایی را به بنگاه‌های صنفی را نمی‌پذیریم. فکر می‌کنم توافق‌های این دو گروه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف برسند و براساس آن عمل خواهد شد.»

 

فاضلی با مثبت خواندن این جلسه و نتیجه آن گفت: «این خبری خوبی به بنگاه‌های صنفی است؛ نگاه دولت به بنگاه‌های کوچک و متوسط و وزیر محترم که با دادن امتیاز به بنگا‌ه‌های تولید و خدمات فنی که در راستای تولید ایرانی و تربیت نیروی انسانی و حفظ کارگر تلاش می‌کنند، خبر خوبی است. از طرف دیگر واقعیت‌های نظام مالیاتی کشور پذیرفته شده، اما اگر قوانین اجرا نشود به مشکل برخواهیم خورد. با اجرای قانون موافقیم، اما شرط آن دیدن واقعیت‌های جامعه است. به عنوان نماینده اصناف کشور وظیفه دارم واقعیت‌های موجود را به مسئولین ذی‌ربط منتقل کنم. هم مجلس و هم دولت را دخیل کردیم و هر دو نگاه همسو است. وضعیت را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی می‌کنم».

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016