با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 849

هیچ بانک عراقی با بازرگانان ایرانی کار نمی‌کند

تاریخ انتشار: 22 اسفند 1396 , بازدید: 320
متاسفانه با وجود برجام، هنوز بانک‌های خارجی از جمله هیچ بانک‌ عراقی امکان باز کردن خط اعتباری برای بازرگانان ایرانی پیدا نکرده‌اند.

 

متاسفانه با وجود برجام، هنوز بانک‌های خارجی از جمله هیچ بانک‌ عراقی امکان باز کردن خط اعتباری برای بازرگانان ایرانی پیدا نکرده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در جمع خبرنگاران گفت: هنوز مشکلات اقتصادی پس از برجام برپا است و بزرگترین مشکل اقتصادی بازرگانان ایرانی در عراق مساله بانکی است. وی تاکید کرد: با وجودی که کشور ایران بیشترین کمک را در عراق انجام داد، اما هنوز بزرگترین مشکل بانکی را داریم و هنوز حتی یک بانک عراقی با ما کار نمی‌کند و ارتباط تجاری از طریق خط اعتباری ال‌سی انجام نمی‌شود، بلکه به صورت نقدی و معامله پایاپای است که به این طریق نمی‌توان ارتباطات تجاری زیادی داشت.

 

خوانساری خاطرنشان کرد: در حال حاضر 20 پیمانکار بزرگ ایرانی در عراق به دلیل اینکه نتوانستند پول خود را دریافت و به کشور منتقل کنند، زمین‌گیر شدند و مشکل تجاری هم در عراق و هم در کردستان عراق وجود دارد و هنوز حتی یک بانک عراقی با بازرگانان ایرانی کار نمی‌کند. خوانساری تاکید کرد: اتاق بازرگانی ایران سه وظیفه دارد که یکی توان‌مندی اعضا است که در این زمینه کارنامه خوبی داشته و بسیاری از مشکلات تامین اجتماعی، گمرک و بیمه اعضا حل شد، همچنین مساله تعامل با دولت که ارتباط خوبی با دولتمردان داشته و تعامل وجود دارد و وظیفه سوم اتاق مشاوره دادن به مسئولان اجرایی مقننه و قضاییه کشور است که پیشنهادهای اتاق به مسئولان قوا ارائه می‌شود.

 

وی با اشاره به نوسان ارزی اخیر گفت: از 12 جلسه هیأت نمایندگان اتاق تهران، در 8 جلسه درباره ارز و تک نرخی شدن ارز صحبت شد اما این کار عملی نشد. اما وقتی ارز یک‌باره 20 درصد گران می‌شود، آیا عقلایی است که فعالان اقتصادی سرمایه‌گذرای کنند، زیرا در این شرایط دارایی آنها افت می‌کند. ماهیت بخش خصوصی این است که دارایی‌‌اش حفظ شود.  خوانساری تاکید کرد: مشکلات کشور فقط اقتصادی نیست، مسائل سیاسی و اجتماعی هم به آن گره خورده است.

 

خوانساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسم جایزه امین‌الضرب از برگزاری جشنواره فرهنگی امین‌الضرب خبر داد و گفت: این جشنواره در خرداد سال 97 اجرا خواهد شد. وی با تأکید بر ایجاد کمپین مبارزه با فساد از همگان خواست تا از این کمپین دفاع کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016