با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 844

معافیت تازه مالیاتی برای اصناف با اشتغالزایی جدید

تاریخ انتشار: 22 اسفند 1396 , بازدید: 435
اگر قوانین موجود در بخش مالیاتی به درستی اجرا شود، بخش مهمی از مشکلات مالیاتی اصناف حل خواهد شد.

اگر قوانین موجود در بخش مالیاتی به درستی اجرا شود، بخش مهمی از مشکلات مالیاتی اصناف حل خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در نشستی خبری با موضوع ترویج عرضه و مصرف کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی گفت: در سال ۹۶ بسیاری از اصناف با مشکلات زیادی روبرو بودند. در این بین صنف طلا و جواهر به حالت کما رفت به همین دلیل در سال جاری مجوز راه‌اندازی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای ساخت طلا و جواهر گرفته شد که از سال آینده در این رشته دانشجو می‌پذیرد.

 

غلامرضا حسن‌پور با اشاره به فعالیت ۱۱ساله ستاد مد و لباس وزارت ارشاد اظهار داشت: متاسفانه تاکنون تولیدات طراحان مد و لباس به بازار ارائه نشده است. وی افزود: هفته گذشته همایش مد جهان اسلام با حضور ۵۰ کشور مسلمان و با حمایت کارگروه منسوجات شورای اقتصاد مقاومتی اصناف در اهواز تشکیل شد.

 

وی از دیگر کارگروه های ایجاد شده در شورای اقتصاد مقاومتی اصناف را کارگروه صنایع دستی عنوان و تصریح کرد: یکی از فعالیت هایی که می تواند اقتصاد منهای نفت را فعال کند تقویت بخش صنایع دستی است. حسن پور یادآور شد: تفاهم نامه ای میان بسیج اصناف و بنیاد شهید با حمایت شورای اقتصاد مقاومتی اصناف به امضا رسیده که بر اساس آن اگر اصناف نیاز به نیرو و شاگرد داشته باشند می‌توانند به بنیاد شهید اطلاع داده و بر اساس قانون مالیات از معافیت های مالیاتی استفاده کنند. این طرح از سال آینده آغاز بکار خواهد کرد و بر اساس این تفاهم نامه حدود ۲۰ هزار فرزند شهید، ایثارگر، جانباز و آزاده بیکار با استفاده از این طرح به اصناف معرفی  خواهند شد.

 

عضو هیأت عالی نظارت بر سازمان‌‌های صنفی کشور در ادامه تصریح کرد: از امروز شورای عالی رسانه اصناف آغاز بکار خواهد کرد و قرار است این شورا به عنوان بلندگوی مردم عمل کند و انتقال دهنده صدای مردم به مسئولان باشد. رئیس سازمان بسیج اصناف از دیگر فعالیتهای شورای اقتصاد مقاومتی اصناف را راه‌اندازی اتحادیه کسب و کار مجازی دانست و گفت: این اتحادیه قرار است به اصنافی که مایل به حضور در فضای مجازی برای کسب و کار هستند آموزش داده و محصولات اصناف را به فروشگاههای اینترنتی موجود معرفی کند.

 

حسن پور از دیگر کارگروه های ایجاد شده در شورای اقتصاد مقاومتی اصناف را کارگروه صنایع دست عنوان و تصریح کرد: یکی از فعالیت هایی که می تواند اقتصاد منهای نفت را فعال کند تقویت بخش صنایع دستی است.

 

عضو هیأت عالی نظارت بر سازمان‌‌های صنفی کشور با اشاره به آغاز بکار کارگروه فرهنگ و رسانه با مدیریت رئیس پیشین شبکه بازار سیما گفت: این کارگروه در نخستین فعالیت خود طرح حاتم (حمایت از تولید ملی) را راه اندازی کرده و قرار است در ادامه فعالیت های دیگری در خصوص حمایت از تولید ملی انجام دهد.

 

 

عضو هیأت عالی نظارت بر سازمان‌‌های صنفی کشور از دیگر فعالیت های شورای اقتصاد مقاومتی اصناف را راه اندازی اتحادیه کسب و کار مجازی دانست و گفت: این اتحادیه قرار است به اصنافی که مایل به حضور در فضای مجازی برای کسب و کار هستند آموزش داده و همچنین محصولات اصناف را به فروشگاههای اینترنتی موجود معرفی خواهد کرد.

 

در ادامه این نشست سیدمحمد عبداللهی رئیس اتحادیه صنف اشیای قدیمی (عتیقه) و صنایع دستی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه صنایع دستی در شورای اقتصاد مقاومتی اصناف گفت: این کارگروه که در سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد امسال توانست بانک اطلاعاتی هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی را جمع آوری کرده و بر اساس آن به رتبه بندی هنری یک، دو و سه هم برای هنرمندان و هم برای تولید کنندگان انبوه صنایع دستی اقدام کند.

 

وی گفت: در این کارگروه تولیدات صنایع دستی بررسی می شوند تا از تولیداتی که کیفیت پائین تری دارند را شناسایی و با آموزش، آنها را ارتقا دهد تا بتوانند محصولات صنایع دستی در بازار رقابتی باقی بماند.

 

در بخش دیگری از این نشست آیت محمدولی، رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر با بیان اینکه مشکلات این صنف از سایر صنوف بیشتر است اظهار داشت: مهمترین مشکلی این صنف دارد مالیات بر ارزش افزوده است که صنعت طلا و جواهر را به رکود عجیبی برده است.

 

وی با بیان اینکه فعالان صنف طلا و جواهر و کسبه این بخش، مالیات ارزش افزوده را پرداخت کرده اند، اظهار داشت: با این حال این اقدام سبب شده تا دیگر طلا نتواند به سرمایه ای برای خانواده ها تبدیل شود.

 

وی  تاکید کرد: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: ما معتقدیم نباید از اصل طلا مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود بلکه پیشنهاد داده ایم تا ۹ درصد مالیات ارزش افزوده از سود کلی فروش طلا(اجرت و سود) دریافت شود.

اقتصاد کشور باید مردم‌محور شود

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016