با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 822

فروش میوه‌ قاچاق 250 هزار تومانی در مناطق آزاد

تاریخ انتشار: 13 اسفند 1396 , بازدید: 361
عرضه میوه خارجی در مناطق آزاد مشکلی ندارد اما به هیچ روی نباید حتی یک کیلوگرم از آن به بازاری غیر از مناطق آزاد وارد شود، چرا که قاچاق به شمار می‌رود و مشمول برخورد قانونی است.

 

در حالیکه انواع میوه‌های خارجی به ویژه در مناطق آزاد از نظر تعداد و حجم افزایش پیدا کرده و تبلیغات آنها نیز برای عرضه و حراج آن بیشتر شده است، حمیدرضا شاه‌محمدی، دبیر ستاد پایش محصولات کشاورزی وزارت کشاورزی اعلام کرد عرضه میوه خارجی در مناطق آزاد مشکلی ندارد اما به هیچ روی نباید حتی یک کیلوگرم از آن به بازاری غیر از مناطق آزاد وارد شود، چرا که قاچاق به شمار می‌رود و مشمول برخورد قانونی است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از ایسنا از نظر تنوع بازار میوه‌های خارجی غیرمجاز وضعیت بهتری پیدا کرده‌ا و در کنار آووکادو، پاپایا، دراگون‌فروت(پیتایا)، منگوستین، گریپ فروت و گواوا (زیتون استوایی)، میوه‌های دیگری نیز در بازار وارد شده‌اند که می‌توان به گارسینیا کامبوجیا، لیچی، کیوانو، دوریان فروت، کنار هندی، نارگیل سبز، استار فروت و رامبوتان اشاره کرد که  قیمت‌های بسیار بالایی دارند و به صورت کیلویی فروخته نمی‌شوند.

 

به عنوان نمونه هر کیلوگرم آووکادو ۲۵ هزار تومان و هر عدد از این محصول ۵۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. همچنین میوه‌هایی مانند دراگون، پاپایا، استار فروت، کیوانو، نارگیل سبز، دوریان فروت و گریپ فروت به صورت کیلویی عرضه نمی‌شوند و هر عدد از آنها از ۱۰ تا حدود ۲۵۰ هزار تومان عرضه می‌شوند که البته هر عدد دوریان فروت ۲۵۰ هزار تومانی حدود 6 کیلوگرم وزن دارد.

 

البته برخی دیگر از این محصولات خارجی به صورت بسته‌ای عرضه می‌شوند که به عنوان نمونه گارسینیا کمبوجیا ظرفی ۷۰ هزار تومان، رامبوتان بسته‌ ۱۷ عددی ۳۰ هزار تومان، لیچی شش عددی ۱۰ هزار تومان و منگوستین بسته‌ای ۳۰ هزار تومان در این بازار عرضه می‌شوند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016