با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 813

کشف فساد جدید چندین میلیارد تومانی در گمرک

تاریخ انتشار: 8 اسفند 1396 , بازدید: 327
براساس اطلاعات موجود فساد چندین میلیارد تومانی در حالی در گمرک تهران به‌وقوع پیوسته که بار دیگر نهادهای نظارتی نتوانستند عملکرد به‌موقع برای جلوگیری از تخلف داشته باشند.

 

 

براساس اطلاعات موجود فساد چندین میلیارد تومانی در حالی در گمرک تهران به‌وقوع پیوسته که بار دیگر نهادهای نظارتی نتوانستند عملکرد به‌موقع برای جلوگیری از تخلف داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم، در هفته‌های اخیر وقوع فساد از طریق جعل اسناد برای استرداد غیرقانونی اضافه‌پرداختی میلیاردها تومانی در گمرک تهران قطعی شده است.

 

سرنخ اولیه این پرونده از اواخر آبان ماه سال جاری به‌دست می‌آید و اعلام جرم تحت عنوان جعل، ارایه و استفاده از اسناد مجعول در جهت استرداد غیرقانونی اضافه‌پرداختی حقوق ورودی در مرجع قضایی ابعاد جدیدی از یک تخلف سازمان‌یافته را نشان می‌دهد.

 

تسنیم به اسناد جدیدی از این تخلف دست یافته که بررسی اسناد موجود در خصوص وقوع این  تخلف نشان می‌دهد، برخی افراد با همکاری با ترخیص‌کاران با سوء استفاده از خلأهای موجود توانسته‌اند با جعل نامه‌های گمرک ایران نسبت به استرداد غیرقانونی سپرده‌ها به واردکنندگان کالا و تضییع حقوق دولت، اقدام کنند که البته با ورود واحدهای نظارتی گمرک از پرداخت و وصول بخشی از وجوه استردادی در مرحله صدور چک و

 

برخی در مرحله دریافت جلوگیری و در بخشی موارد نیز وجوه استردادشده به حساب گمرک عودت داده شده است.

 

به‌نقل از منابع آگاه از مجموع اسناد و مدارک مورد بررسی مربوط به دوسال گذشته که ارزش برآورد ابتدایی آن میلیاردها تومان می‌باشد به‌واسطه اقدامات و پیگیری انجام‌شده توسط واحدهای نظارتی گمرک ایران (به‌غیر از استرداد بخش بدون اشکال وجوه مذکور) و جلوگیری از دریافت و پرداخت چکهای صادره که بالغ بر 22 میلیارد تومان می‌باشد، حدود 5 میلیارد تومان که به‌واسطه اسناد خلاف واقع استرداد شده تاکنون به حساب گمرک عودت داده نشده است.

 

 در حالی که این فساد مالی از سوی واحد بازرسی گمرک ایران کشف شده اما سؤال مهمی که وجود دارد این است که وقوع این فساد دقیقاً از چه‌سالی آغاز شده و میزان دقیق فساد چه‌میزان بوده است؟

 

بر اساس اطلاعات موجود، در این پرونده تا کنون سوابق مالی مربوط به دو سال گذشته بررسی شده است و مشخص گردید بیش از 100 حکم استرداد وجوه برای حداقل 200 اظهارنامه صادر شده است.در این پرونده  کارمندی به‌نام "د" و همچنین یکی از ترخیص‌کاران گمرک به‌نام "ق" نقش واسطه اصلی را ایفا می‌کرده و اقدام به جعل امضاء و آرای کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی کرده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016