با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 79

بخشودگی سود تسهیلات تا سقف یکصد هزار میلیارد ریال

تاریخ انتشار: 29 دی 1395 , بازدید: 919
در جلسه هیأت دولت درباره بخشودگی سود تسهیلات، افزایش سرمایه بانک‌ها و تسویه بدهی‌های دولت تصمیم‌گیری شد.

در جلسه هیأت دولت درباره بخشودگی سود تسهیلات، افزایش سرمایه بانک‌ها و تسویه بدهی‌های دولت تصمیم‌گیری شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، هیأت وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه داد.

 

در این جلسه، سازمان حفاظت محیط زیست به‌مناسبت روز هوای پاک، گزارشی را از اقدامات دولت برای بهبود کیفیت هوای کلانشهرهای کشور به هیأت وزیران ارائه کرد.

 

اقدامات اصلی در زمینه ارتقای کیفیت سوخت به یورو 4، تغییر سوخت نیروگاه‌ها از مازوت به گاز، ارتقای استاندارد تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید خودرو و اجرای نظام بازرسی مستمر خطوط تولید، خروج 915 هزار خودروی فرسوده (از جمله 40 هزار تاکسی)، اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا)، توقف شماره‌گذاری و تولید موتورسیکلت انژکتوری از جمله اقدامات مؤثر دولت یازدهم بوده است.

 

همچنین در ادامه این جلسه تصمیمات مهمی درباره بخشودگی سود تسهیلات، افزایش سرمایه بانک‌ها و تسویه بدهی‌های دولت گرفته شد.

 

به موجب این تصمیم، دولت با بخشودگی سود تسهیلات تا یک میلیارد ریال و تا سقف یکصد هزار میلیارد ریال براساس شرایط و اولویت‌هایی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، موافقت کرد.

 

همچنین با تصویب دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظفاست تا از محل حساب مازاد مبلغ 200 هزار میلیارد ریال را به افزایش سرمایه دولت در بانک‌های دولتی و مبلغ 150 هزار میلیارد ریال برای پرداخت بدهی‌های مسجل دولت به بانک‌های عامل اختصاص دهد.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016