با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 798

راه‌اندازی نمایشگاه نفیس‌ترین فرش‌های دستباف ایران در تهران

تاریخ انتشار: 29 بهمن 1396 , بازدید: 281
نمایشگاه و فروشگاه نفیس‌ترین فرش‌های‌ دستباف ایران و تبریز همزمان با رویداد 2018 تبریز در تهران راه‌اندازی شد.

نمایشگاه و فروشگاه نفیس‌ترین فرش‌های‌ دستباف ایران و تبریز همزمان با رویداد 2018 تبریز در تهران راه‌اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران اسماعیل چمنی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف تبریز و ایران در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار داشت: به‌منظور معرفی بهتر فرش دستباف ایران به گردشگران خارجی و پیوند ایشان با رویداد 2018 تبریز، این نمایشگاه راه‌اندازی شد تا بتواند مکانی برای بازدید و سهولت دسترسی گردشگران به دستبافته‌های ایران باشد.

 

چمنی با اشاره به دعوت صورت گرفته از سفرای کشورهای خارجی حاضر در ایران برای بازدید از این نمایشگاه افزود: از آنجا که فرش دستباف مهمترین سفیر اقتصادی و فرهنگی کشور است، هماهنگی‌های لازم با سفارتخانه‌های کشورهای خارجی در ایران صورت گرفته تا ضمن بازید ایشان از فرش‌های ایرانی، ارتباط موثر ایشان با رویداد 2018 برقرار شود. همچنین برنامه‌ریزی شده تا گردشگران خارجی بتوانند همه مراحل تولید فرش را از نخ تا پرداخت نهایی را در کارگاه نمونه‌ای که به همین منظور تجهیز شده‌، ببینید.

 

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: به جرات می‌توان گفت فرش دستباف بی‌رقیب‌ترین کالا برای مفهوم اقتصاد مقاومتی است برای اینکه همه عوامل تولید آن داخلی بوده و بدون نیاز به واردات، برترین کالای صادارتی نیز هست.

وی درباره خواسته‌های قالیبافان، پرداخت وام کم‌بهره تولید و بیمه را یادآور شد و گفت: 2 میلیون نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در این هنر صنعت مشغول به کار هستند و هزینه ایجاد شغل در این بخش حدود 20 میلیون تومان است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر همراه به کاهش تولید از میزان صادرات نیز کاسته شده و آلمان که مهترین مقصد صادراتی فرش دستباف ایران بوده به مانند گذشته رونق ندارد.

 

راه‌اندازی نمایشگاه فرش‌های نفیس در خیابان پاسداران

 

گفتنی است نخستین نمایشگاه و فروشگاه نفیس‌ترین فرش‌های‌ دستباف ایران و تبریز در خیابان پاسداران، نبش بهستان هشتم تهران راه‌اندازی شده و توانسته برای 500 نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی کنند. فرش های ارائه شده در این نمایشگاه بی‌واسطه و مستقیم از تولیدکننده دریافت و در نمایشگاه عرضه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه میزان تولید فرش دستباف کم شده و مراجعه خریداران خارجی فرش کاهش یافته است گفت: باید دیپلماسی فرش را از طریق رایزنان توسعه داد.

 

به گفته چمنی، تولیدکننده باید تلاش کند ولی به‌رغم قانون جدید بیمه قالیباف نیاز به تصحیح دارد چراکه در سال های قبل ٥٠٠ هزار نفر بیمه شده داشتیم ولی ظرفیت بیمه کردن دو میلیون نفر را داشتیم با این حال در طرح پایش بیمه نزدیک 150 هزار بیمه شده، حذف شدند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016