با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 78

الزام نهادهای نظامی و خیریه‌ها به ارسال گزارش‌های مالی در بورس

تاریخ انتشار: 28 دی 1395 , بازدید: 1732
سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ای، همه شرکتها و نهادهای نظامی و خیریه‌ها را موظف به ارایه اطلاعات خود به این سازمان ظرف مدت 30 روز پس از تاریخ انتشار این اطلاعیه کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ای، همه شرکتها و نهادهای نظامی و خیریه‌ها را موظف به ارایه اطلاعات خود به این سازمان ظرف مدت 30 روز پس از تاریخ انتشار این اطلاعیه کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیک تهران، سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای از همه شرکت‌ها و نهادهای نظامی، خیریه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد تا اطلاعات خود را به این سازمان اعلام کنند.

 

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

در راستای تکالیف قانونی موضوع ماده(6) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 25 خرداد 1387(اصلاحی مورخ 93.4.1 و 95.6.7) همه بنگاه‌ها و شرکت‌های زیر مکلفند اطلاعات کامل مالی خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه کنند.

 

اشخاص مشمول

همه شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که در مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم اشخاص حقوقی زیر هستند:

الف ـ موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع ماده (5) قانون محاسبات عمومی

ب ـ نهادهای نظامی و انتظامی کشور

ج ـ سازمان‌ها و موسسات خیریه کشور

د ـ نهادها و سازمان‌های وقفی و بقاع متبرکه

هـ ـ همه صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری و لشگری، نظیر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی و وابسته به دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است

و ـ نهادهای انقلاب اسلامی

 

شرح اطلاعات کامل مالی

اطلاعات کامل مالی شامل، مشخصات کامل شرکت یا موسسه، صورتهای مالی سالانه به‌همراه گزارش حسابرس و بازرس قانونی(طبق استاندارها و ضوابط گزارشگری مالی)، صورت‌های مالی تلفیقی سالانه به همراه گزارش حسابرس و بازرس قانونی(طبق استاندارها و ضوابط گزارشگری مالی)، گزارش فعالیت مدیران به سهامداران یا مالکان، جزئیات ترکیب مالکیتی، آخرین اساسنامه یا شرکتنامه ثبت شده و دیگر مواردی که حسب مورد توسط هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین می‌شود.

 

نحوه ارسال اطلاعات

مشمولان موظف به مراجعه به اداره تمرکز اطلاعات نهادهای عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار یا مکاتبه با اداره مذکور برای ارایه مدارک مورد نیاز و طی نمودن مراحل ارسال الکترونیکی اطلاعات از طریق سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران اوراق بهادار به نشانی اینترنتی WWW.CODAL.IR موسوم به کدال می‌باشند.

 

مهلت ارسال اطلاعات

به موجب تبصره (3) بند (5) ماده (6) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب 25 خردادماه   1387(اصلاحی مورخ 93.4.1) همه نهادهای مذکور مکلف به ارایه اطلاعات کامل مالی خود ظرف مدت 6 ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن قانون بوده‌اند. همه مشمولانی که حداکثر ظرف مدت 30 روز از تاریخ این فراخوان نسبت به گذراندن فرآیند ارایه اطلاعات حسب تشخیص سازمان اقدام نکنند، متخلف بوده و طبق مقررات اقدام می‌شود.

 

ضمانت اجرای عدم ارسال اطلاعات

به استناد تبصره(3) بند(5) ماده(6) قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی (اصلاحیه 95.6.7 مجلس شورای اسلامی) در صورت تخلف و عدم ارایه اطلاعات به شرح یاد شده، طبق موارد زیر با آنها برخورد خواهد شد:

الف - مرجع ثبت شرکت‌ها مکلف است از انجام امور ثبتی شرکت‌های متخلف خودداری کند.

ب - بانک‌ها و مؤسسات غیربانکی موظفند با اعلام سازمان و حکم مرجع قضایی ذی‌صلاح حساب‌های بانکی اعضای هیأت‌مدیره (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) شرکت‌های متخلف را تا زمان انجام تکالیف مقرر، مسدود نمایند.

ج- مدیران اشخاص مشمول نیز متخلف بوده و توسط سازمان به پرداخت جریمه نقدی از 25 میلیون ریال (2.5 میلیون تومان) تا 2 میلیارد و 500 میلیون ریال (250 میلیون تومان)، محکوم می‌شوند. این آراء قطعی و لازم الاجراست.

 

گفتنی است این ابلاغیه در حالی نشر شده که هنوز امکان دسترسی آزادانه به گزارش‌ها و اطلاعات نهانی سازمان خودانتظام و غیرانتفاعی بورس و اوراق بهادار برای مردم امکان‌پذیر نیست.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016