با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 780

چرا بانک‎های ایران هنوز تحریم هستند؟

تاریخ انتشار: 22 بهمن 1396 , بازدید: 1010
رییس اتاق مشترک ایران و سوییس درباره اینکه چرا به‌رغم تصویب برجام هنوز روابط بانکی ایران با دنیا برقرار نشده توضیح داد.

 

رییس اتاق مشترک ایران و سوییس درباره اینکه چرا به‌رغم تصویب برجام هنوز روابط بانکی ایران با دنیا برقرار نشده توضیح داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم، شریف نظام‌مافی درباره آخرین شروط بانک‌های خارجی در تعامل پولی با طرف ایرانی، گفت: شرایط بانکی و روابط اقتصادی ما با اروپایی‌ها در وضعیت مطلوب از نظر بخش خصوصی نیست. بیشتر بازرگانان ایرانی با مشکلاتی در مبادلات ارزی روبه‌رو هستند اما تنها 30 درصد از این مشکلات به عدم همکاری بانک های خارجی بازمی‌گردد.

 

نظاممافی ادامه داد: عدم آمادگی بانک های داخلی، عدم هماهنگی با استانداردهای بین المللی و عدم شفافیت در تبادلات مالی باعث شده بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی همکاری نکنند.

در آخرین جلسات مذاکره با بانکداران در فرانسه اولین و آخرین حرف این بود که باید نظام بانکی تان را متحول کنید تا با شما کار کنیم. از این نظر توپ در زمین ماست. این بانک‌های ایرانی هستند که باید به روز شوند.

 

وی تصریح کرد: بانک‌های کوچک اروپایی در سطح تبادلات ارزی با ایران همکاری می‌کنند و خبری از فاینانس و سرمایه‌گذاری نیست. غیر از دو بانک خاورمیانه و سامان که در فضای بینالمللی فعالیت می‌کنند، باقی بانک‌های ایرانی از نظر استانداردهای جهانی عقبند. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016