با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 77

8 ثروتمندترین دنیا را بشناسید

تاریخ انتشار: 28 دی 1395 , بازدید: 980
آمار نشرشده از سوی موسسه «آکسفام» نشان می‌دهد شکاف درآمدی و نیز نابرابری در سطح جهان، به طرز معناداری افزایش پیدا کرده و دارایی 8 نفر از متمکن‌ترین افراد دنیا، برابر با نصف جهان است.

آمار نشرشده از سوی موسسه «آکسفام» نشان می‌دهد شکاف درآمدی و نیز نابرابری در سطح جهان، به طرز معناداری افزایش پیدا کرده و دارایی 8 نفر از متمکن‌ترین افراد دنیا، برابر با نصف جهان است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیک تهران به نقل از گاردین، گزارش موسسه «آکسفام» که در حوزه مبارزه با فقر و گرسنگی در سطح جهان فعالیت می‌کند، حاکی از اختلاف تکان‌دهنده میزان درآمد در جهان است که این رقم در سال ۲۰۱۶ میلادی، به بیشترین حد خود تاکنون رسیده است.

 

این گزارش در نشست پیش روی مجمع اقتصاد جهانی در «داووس» سوئیس نشر شده و در آن آمده، این موضوع بسیار ناپسند است که حجم عظیمی از ثروت جهان، فقط در دست تعداد محدودی است در حالی‌که از هر ۱۰ نفر در جهان، یک نفر دارای درآمدی کمتر از ۲ دلار در روز است.

 

بر همین اساس، فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی عبارت است از «بیل گیتس» رئیس شرکت مایکروسافت، «مارک زاکربرگ» مدیر عامل فیسبوک و «جف بزوس» مدیر عامل آمازون که ثروت این 3 نفر فقط به اندازه دارایی ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر در سطح جهان است.

 

البته «امانکیو اورتگا»، «وارن بافت»، «کارلوس اسلیم هلو»، «لری الیسون» و «مایکل بلومبگ» در میان 8 ثروتمند برتر جهان دیده می‌شوند که مجموع دارایی این 8 نفر، بیش از ۳۴۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

همچنین در قسمت دیگر این گزارش آمده نابرابری در سطح جهان، بین سال های ۱۹۸۸ میلادی تا ۲۰۱۱ میلادی، به طرز قابل توجهی افزایش یافته تا جایی‌که درآمد ۱۰ درصد مردم جهان، به ۶۵ دلار در سال رسیده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016