با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 647

تخم‌مرغ دانه‌ای ۴۲۰ تومان

تاریخ انتشار: 11 دی 1396 , بازدید: 1015
طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هر شانه تخم‌مرغ ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و هر دانه از این محصول ۴۲۰ تومان باید در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

 

 

طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هر شانه تخم‌مرغ ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و هر دانه از این محصول ۴۲۰ تومان باید در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد و متقاضیان در صورت روبه‌رو شدن با قیمت‌های بالاتر می‌توانند موضوع را به سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت اعلام کنند تا با گرانفروشان برخورد شود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران  به نقل از ایسنا طبق اعلام گمرک ۱۱۶ تن تخم‌مرغ در یک هفته اخیر وارد کشور شده است. همچنین گشت‌های نظارتی مشترک با سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و دیگر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار در حال انجام است.

 

از سوی دیگر مهدي يوسف‌خاني، رییس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی از کاهش 2 هزار توماني قيمت تخم مرغ در هرکيلو گرم خبرداد. وی افزود: تا دیروز تخم‌مرغ شانه‌اي 16 هزار تومان عرضه می‌شد که اين رقم هفته گذشته 18 هزار تومان بوده است. به‌گفته وي سیر کاهش قيمت تا شانه اي 12 هزار تومان بايد ادامه پيدا کند.

 

در همین حال علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی از ابلاغ وزیر کشور به استانداران برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل انفلوانزای پرندگان خبر داد و به مهر گفت: صندوق بیمه کشاورزی بزودی ١٣٠میلیاردتومان خسارت به مرغداران پرداخت می کند.

 

رفیعی پور تصریح کرد: از مرغداران می خواهیم مراقبت های بهداشتی و قرنطینه ای را انجام دهند تا شدت  بیماری در ماه های آینده قابل کنترل باشد.

 

حجتی: شرمنده‌ام مردم نمی‌توانند شیر بخرند

شرمنده دامداران و بخش عمده‌ای از اقشار جامعه هستم که نمی‌توانند شیری که از دسترنج هموطنان خودشان تهیه شده است بخرند.

 

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در پاسخی مبنی بر اینکه برای رفع مشکلات معیشتی کشاورزان چه اقداماتی را در دستور کار دارید، اظهار داشت: با افزایش بهره‌وری، تولید بیشتر و نگاه پایدار به آینده درآمد کشاورزان نیز افزایش خواهد یافت.

 

حجتی درباره یارانه‌های بخش کشاورزی ادامه داد: بیشترین یارانه‌هایی که در بخش کشاورزی داده می‌شود مربوط به‌ آب و خاک است به طوریکه در سال جاری 7 هزار میلیارد تومان در شاخه‌های مختلف و مناطق مختلف کشور در مزارع هزینه برای اجرای این طرح‌ها شده است.

 

حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات گفت: در تامین مسائلی مانند لبنیات مشکل تولید نداریم و فرآورده‌های لبنی از شیر تولیدی دامداران تامین می‌شود حتی قیمت شیر خامی که از کشاورزان خریداری می‌شود از قیمت تعیین‌شده آنها کمتر است.

 

وی اضافه کرد: دامداران در حال متضرر شدن هستند و محصولات خود را کمتر از نرخ‌های جهانی عرضه می‌کنند و اکنون به زحمت خود را سرپا نگه داشته‌اند. حجتی گفت: شرمنده دامداران و بخش عمده‌ای از اقشار جامعه هستم که نمی‌توانند شیر که حاصل دسترنج هموطنان خودشان است بخرند و مصرف کنند اما امیدوارم از طریق روش‌های دیگری مصرف شیر را در کشور افزایش دهیم تا همه آحاد جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016