با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 637

متن کامل بیانیه اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشور

تاریخ انتشار: 1 دی 1396 , بازدید: 1606
اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشور، بیانیه‌ خود در اعتراض به تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقي را برای محمد شریعتمداری،‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کردند.

اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشور، بیانیه‌ خود در اعتراض به تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقي را برای محمد شریعتمداری،‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به‌دنبال برگزاری دومین مجمع هماهنگی روسا و اعضای اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور کشور در روز پنچشنبه 11 آبان‌ماه، بیانیه‌ای در اعتراض به تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقي تهیه شد.

 

بر اساس این گزارش در این نشست که نزدیک به 20 رییس اتاق اصناف و اتحادیه استان، شهر و شهرستان صنف آسانسور حضور داشتند، همگی بیانیه را مهر و امضا کردند.

 

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

 

« جناب آقای محمد شریعتمداری

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

 

با سلام؛

 

با احترام به استحضار می‌رساند بیش از 2 ماه از انتشار فراخوان انتخابات اعضاء هيأت مديره و بازرسان و تشکیل اتحادیه کشوری صنف خدمات آسانسور و پله برقي می‌گذرد.

 

مركز اصناف و بازرگانان ايران و دبيرخانه هيأت عالي نظارت به‌موجب نامه شماره 117442/60مورخ 21/5/1396 به‌دنبال پيشنهاد اتاق اصناف ايران و تأييديه وزير محترم صنعت، معدن و تجارت وقت(آقای محمدرضا نعمت‌زاده) جهت تشكيل اتحاديه كشوري صنف خدمات آسانسور و پله برقي، اقدام به فراخوان ثبت‌نام داوطلبان عضويت در هيأت مديره و بازرسان اتحاديه موصوف کرد.

 

همان‌گونه که می‌دانید به‌موجب مفاد تبصره ٧ از ماده ٢١ قانون نظام صنفي در صورتي اتحاديه‌اي از واحدهاي صنفي در سطح كشور تشكيل مي‌شود كه تعداد واحدهاي صنفي در هر استان جهت تشكيل اتحاديه به حد نصاب مقرر در ماده فوق‌الذكر نرسد و اين در حالي است كه در كلانشهرهايي ازجمله تهران، مشهد و اصفهان، اتحاديه‌هاي صنف آسانسور بصورت مستقل و همچنين در ديگر شهرستانها، واحدهاي صنفي در رسته آسانسور و پله برقي در اتحاديه‌هاي همگن و مشابه مشغول به فعاليت هستند.

 

پر واضح است که تشکیل اتحادیه کشوری علاوه‌بر مغایرت با قانون نظام صنفی کشور در تضاد با فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون بهبود فضای مستمر کسب و کار است. رهبری بارها بر واگذاری امور اقتصادی به مردم و مردمی کردن اقتصاد تأکید داشته و دارند و شعار سال امسال ایشان نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال» است. اما اقدام نادرست کسانی‌که در پی راه‌اندازی اتحادیه كشوري صنف خدمات آسانسور و پله برقی هستند به‌طور قطع اقتصاد مقاومتی را باور ندارند.

 

هم‌اکنون اتحادیه صنف آسانسور تهران در حال حاضر بیش از 440 عضو دارای پروانه کسب در رسته‌های مختلف آسانسور دارد. علاوه بر این صنف و رسته آسانسور در شهرهای مشهد، شیراز، تبریز، ارومیه، قم، شمیران، کرج، بندرعباس و ... دارای اتحادیه است که هر یک در حال انجام امور صنفی و ارائه خدمات به مردم هستند پس چه لزومی دارد که نظم به وجود آمده در اتحادیه‌های سراسر کشور را به هم زده و آنها را در یک اتحادیه کشوری جمع کرد.

 

تضاد دیگر تشکیل این اتحادیه با اصل سپردن کارها به مردم است چون زمانی‌که اتحادیه شهر و شهرستان منحل و در یک اتحادیه کشوری جمع ‌شوند این تمرکزگرایی نفی صریح مردمی کردن اقتصاد است. 

 

نظر به مراتب فوق و مستنداً به مفاد تبصره ٧ از ماده ٢١ قانون نظام صنفي و با عنايت به معايب و معضلات ناشي از تشكيل اتحاديه كشوري صنف خدمات آسانسور و پله برقي ازجمله:

 

١- اتحاديه كشوري قانوناً عضو اتاق اصناف نبوده و نمي‌تواند در تصميم‌گيري‌هاي آن مشاركت داشته باشد.

٢- امور جاري صنفي از شهرستان‌ها منفك و در تهران متمركز مي‌شود.

٣- بي‌توجهي به مراكز تصميم‌گيري شهر و شهرستان مانند كميسيون نظارت و اتاق‌هاي اصناف شهرستانها

٤- بروز بي‌نظمي و هرج و مرج در امور صنفي به‌دليل نبود هماهنگي ميان اتحاديه كشوري و اتاق‌هاي اصناف شهرستان درباره چگونگي نظارت بر واحدهاي صنفي عضو اتحاديه مستقر در شهرستانها

٥- افزايش مراجعات و ترددهای اعضاي صنف و مردم از شهرستانها به تهران براي پيگيري امور صنفي و حقوق خويش و درنهايت تضييع حقوق شهروندي و عدالت اداري

 

خواهشمند است به لحاظ ضرورت و فوريت امر و به جهت جلوگيري از تضييع حقوق مصرف‌كنندگان و امتناع از تفكيك و انحلال اتحاديه‌هاي شهرستانها، ضمن جلوگیری از برگزاري انتخابات اعضاء هيأت مديره و بازرسان اتحاديه كشوري صنف خدمات آسانسور و پله برقي، دستور لغو این فراخوان را اعلام فرمایید تا بیش از این، سالها زحمت و تلاش زحمتکشان صنف و صنعت آسانسور برای ساماندهی این صنف مورد هجمه قرار نگرفته و ستون‌های برافراشته از پس این زحمت به انتخاباتی ناحق فرو نریزد.

 

با سپاس و امتنان از بذل توجه شما »

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016