با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 627

سایپا، سراتو را 19 میلیون تومان گران کرد

تاریخ انتشار: 24 آذر 1396 , بازدید: 1070
گروه خودروسازی سایپا برای باردوم در ۲ ماه اخیر، خودرو سراتو را گران کرد و این‌بار قیمت آن را ۱۴ میلیون تومان افزایش داد.

 

 

گروه خودروسازی سایپا برای باردوم در ۲ ماه اخیر، خودرو سراتو را گران کرد و اینبار قیمت آن را ۱۴ میلیون تومان افزایش داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از خبرگزاری‌ها، گروه خودروسازی سایپا پس از توقف یکباره فروش خودرو سراتو از چهارشنبه هفته گذشته، قیمت این محصول را 14 میلیون تومان افزایش داد و به این ترتیب قیمت این خودرو با احتساب رشد قیمت 5 میلیون تومانی در ماه قبل در مدت 2 ماه حدود 19 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

 

بر این اساس قیمت سراتو اتومات آپشنال معادل 13 میلیون و 969 هزار تومان افزایش پیدا کرد. قیمت پایه این خودرو 104 میلیون و 530 هزار تومان است.

 

سایپا ماه گذشته قیمت این خودرو را 5 میلیون تومان افزایش داده بود و حالا نیز به بهانه نرخ بیمه، خدمات، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه شماره‌گذاری، دوباره این خودرو را گران کرده است.

 

قیمت سراتو دستی 1600 سی‌سی نیز 11 میلیون و 398 هزار تومان افزایش یافته است. سایپا در جدیدترین بخشنامه خود به نمایندگی‌های فروش این شرکت، سراتو اتوماتیک 2000 سی‌سی را نیز 11 میلیون و 976 هزار تومان گران کرده است.

 

این افزایش قیمتها در حالی اتفاق افتاده که سایت فروش سراتو پنجشنبه گذشته به یکباره و بدون اطلاع‌رسانی به نمایندگی‌های فروش این شرکت بسته شد و این موضوع بلاتکلیفی خریدارانی که برای خرید سراتو اقدام کرده بودند را در پی داشت و تحویل خودرو به آنها را متوقف کرد.

 

رشد قیمت سراتو سایپا در شرایطی صورت گرفته که شاهد افزایش قیمت خودروهای وارداتی از جمله سراتو وارداتی به دلیل توقف ثبت سفارش واردات خودرو و پیگیری موضوع افزایش تعرفه واردات خودرو در دولت هستیم.

 

سایپا در بخشنامه ارسالی به نمایندگی‌های خود «تغییر احتمالی عوارض و تعرفه گمرکی و نرخ ارز مبادله‌ای» را دلایل گران کردن سراتو بیان کرده است. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016