با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 61

آب پاکی بانک مرکزی روی دست سپره‌گذاران کاسپین

تاریخ انتشار: 26 دی 1395 , بازدید: 1211
همزمان با تجمع تعداد زیادی از سپرده‌گذاران تعاونی‌های ادغامی در برابر دفتر مرکز ی موسسه اعتباری کاسپین، بانک مرکزی وارد عمل شد.

همزمان با تجمع تعداد زیادی از سپرده‌گذاران تعاونی‌های ادغامی در برابر دفتر مرکز ی موسسه اعتباری کاسپین، بانک مرکزی وارد عمل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای به مردم اطمینان داد موسسه کاسپین از بانک مرکزی مجوز دارد و موظف است به نیازهای سپرده‌گذارانش پاسخ دهد.

 

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: به اطلاع سپرده‌گذاران محترم موسسه کاسپین می‌رساند از آنجا که موسسه اعتباری کاسپین دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره موسسه حسب موازین قانونی مکلف هستند در اسرع وقت اقدامات مقتضی را برای رضایت مشتریان به عمل آورده و نتیجه را به اطلاع عموم برسانند؛ از این‌رو سپرده‌گذاران می‌توانند برای آگاهی درباره اقدامات موسسه با شماره تلفن‌های 22340397‏-22353052‏-22342878‏-22353374 تماس حاصل کنند.

 

اعتراض سپرده‌گذاران کاسیپن برابر دفتر مرکزی

 

صبح امروز تعدادی از سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین در اعتراض به بلوکه شدن سپرده‌هایشان در برابر دفتر مرکزی این موسسه در منطقه سعادت‌آباد تهران تجمع کردند. در ماه‌های اخیر مشتریان این موسسه امکان دریافت بیش از 2 میلیون تومان در روز را ندارند.

 

بنا بر این گزارش موسسه مالی و اعتباری کاسپین از 2 ماه پیش از پرداخت قانونی سپرد‌ه‌های مردم خودداری کرده و اعلام داشته است تا زمانی‌که موضوع ادغام تعاونی‌های زیرمجموعه این موسسه حل نشود، به‌دلیل زمان‌بر بودن نقل و انتقال اعتبارات، این موسسه پولی را به سپرده‌گذاران پرداخت نخواهد کرد.

 

این موسسه در سال 1394 توانست از بانک مرکزی مجوز رسمی دریافت کند؛ در اطلاعیه صدور مجوز موسسه کاسپین از سوی بانک مرکزی آمده است: «این موسسه اعتباری در حال حاضر به عنوان پنجمین موسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می‌شود و مقرر است دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع شرکت‌های تعاونی اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» را که تا به حال تحت عنوان آرمان ایرانیان فعالیت می‌کردند طبق روش مشخص به حساب‌های خود انتقال دهد.»

گفته می‌شود موسسه فرشتگان 4 هزار میلیارد تومان از سپرده 8 هزار میلیارد تومانی خود را در بخش املاک سرمایه‌گذاری کرده بود و همین مسأله برای موسسه تازه تاسیس کاسپین مشکل‌ساز شد.

 

گفتنی است چنان‌چه کاسیپن در پرداخت سپرده‌‌ها به مشکل برخورد و نتواند این کار را انجام دهد، برای اولین بار در تاریخ بانکداری ایران است که یک موسسه دارای مجوز رسمی برخلاف مجوزدار نبودن موسسه ثامن‌الحجج و میزان در پرداخت سپرده‌های بانکی‌اش دچار مشکل می‌شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016