با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 58

استخدام نیروی جوان با معافیت 2 ساله بیمه‌ای

تاریخ انتشار: 25 دی 1395 , بازدید: 1201
نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه تصویب کردند کارفرمایانی که نیروهای جوان را استخدام کنند از پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت 2 سال معاف می‌شوند.

نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه تصویب کردند کارفرمایانی که نیروهای جوان را استخدام کنند از پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت 2 سال معاف می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز و در ادامه رسیدگی به جزییات لایحه برنامه ششم توسعه در بخش اصلاح مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق برنامه، ماده ۸۶ را به این شکل به تصویب رساندند که به‌منظور ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی بر اساس برنامه ششم آن‌دسته کارفرمایانی که نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی، به صورت کارورزی اقدام کنند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت 2 سال از تاریخ شروع به کار معاف خواهند شد.

 

در تبصره این ماده قرار شد آیین‌نامه‌ اجرایی این تبصره شامل شیوه معرفی، زمینه‌‌های کاری اولویت‌دار، نحوه تأمین هزینه و دیگر موارد به پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق بودجه سنواتی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

در این زمینه رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی درباره مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر معافیت کارفرمایانی که اقدام به استخدام نیروهای جوان جویای کار کنند، گفت: در صورتی که در طرح کارورزی موضوع بیمه و نحوه پرداخت حقوق نیروهای کار جوان و دانش‌آموختگان دارای مدرک لیسانس تعیین شده باشد این مصوبه خوب است و با استقبال روبه‌رو خواهد شد.

 

فتح‌اله بیات افزود: آنچه مسلم است باید موضوع بیمه شدن این افراد و ساعات کار آنها در هفته روشن شود تا فارغ‌التحصیلانی که قرار است 2 سال تمام در خدمت کارفرما باشند با رغبت و انگیزه مشغول کار شوند.

 

بیات ادامه داد: در صورتی که این طرح، موضوع پرداخت حق بیمه و میزان حقوق و دستمزد از سوی کارفرما را تعیین کرده باشد و نیروی کار جویای کار هم منع خدمت سربازی نداشته باشد به‌طور قطع رونق اشتغال و تحرک بازار کار موثر خواهد بود.

 

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه در این مصوبه را مثبت ارزیابی کرد و گفت:  این کار موجب می‌شود تا استخدام و جذب نیروی کار به بازار به شکل مطلوب‌تر صورت گیرد.

 

به اعتقاد وی طرح کارورزی بیشتر برای دانشجویانی که مشغول تحصیل هستند، مفید است تا دوره‌های کارآموزی را در حین تحصیل بگذرانند در حالی که 2 سال کار در قالب طرح کارورزی بدون بیمه و حقوق برای نیروی جویای کار بی‌معنا است.

 

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در عمل از تحصیل فارغ می‌شوند، گذراندن طرح کارورزی برای 2 سال باید به‌گونه‌ای باشد که آنها امکان ورود به بازار کار را پیدا کنند و بابت کاری که به آن مشغول می‌شوند حقوق و دستمزد دریافت کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016