با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 588

سیم‌پیچی دوباره موتورها مصرف برق را کاهش می‌دهد

تاریخ انتشار: 17 مهر 1396 , بازدید: 1186
چندی است برخی شبکه‌های تلویزیونی با پخش زیرنویس‌هایی اقدام به تخریب فعالان و تعمیرکاران الکتروموتور و ژنراتور پرداخته‌اند در حالی‌که این پیام‌ها هیچ مبنای کارشناسی و تأیید شده فنی ندارد.

چندی است برخی شبکه‌های تلویزیونی با پخش زیرنویس‌هایی اقدام به تخریب فعالان و تعمیرکاران الکتروموتور و ژنراتور پرداخته‌اند در حالی‌که این پیام‌ها هیچ مبنای کارشناسی و تأیید شده فنی ندارد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران در یکی از زیرنویس‌های پخش شده از شبکه 2 سیما آمده است: «برای 50 درصد صرفه‌جویی در هزینه برق مصرفی، الکتروموتورهای سوخته را به جای سیم‌پیچی دوباره، تعویض کنیم».

 

عضو اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران با دروغ خواندن این‌گونه تبلیغات و زیرنویس‌های تلویزیونی اظهار داشت: سیم‌پیچی دوباره الکتروموتورها نه تنها مصرف برق را افزایش نمی‌دهد بلکه بسته به نوع موتور مصرف برق آن را نیز کاهش می‌دهد.

 

مهیار فرهودی با بیان اینکه تعمیرکاران الکتروموتور، پخش چنین زیرنویس‌هایی را هدایت شده و در جهت تبلیغ برای خرید کالاهای بی‌کیفیت چینی می‌دانند، افزود: در سال‌های اخیر به‌دلیل واردات انواع موتورهای بی‌کیفیت چینی در صنایع مختلف، مصرف برق افزایش پیدا کرده است.

 

فرهودی ادامه داد: این موتورهای چینی به‌دلیل مصرف سیم و مواد مصرفی بی‌کیفیت، عمر کوتاهی دارند و زود می‌سوزند و برای تعمیر و سیم‌پیچی دوباره، به دست تعمیرکاران الکتروموتور سپرده می‌شوند.

 

عضو کمیسیون فنی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران تصریح کرد: صنف تعمیرکاران الکتروموتور برای تعمیر و سیم‌پیچی دوباره موتورهای سوخته از تولیدات باکیفیت داخلی یا تولیدات باکیفیت آلمانی شامل انواع سیم لاکی و مواد عایق‌بندی استفاده می‌کند.

 

فرهودی ادامه داد: الکتروموتورها پس از تعمیر، دوباره وارد چرخه مصرف می‌شوند و چون موادی که در آنها به کار رفته، باکیفیت است در نتیجه بازدهی بیشتری داشته و مصرف برق آنها در مقایسه با موتور نو، کاهش قابل توجهی دارد.

 

وی با اشاره به یک نوع موتور کولر تولید داخل گفت: یکی از موتورهای کولر تولید داخل که 3.4 اسب بخار است هنوز پس از سال‌ها تولید،‌ شرکت سازنده آن نتوانسته برق مصرفی این موتور را روی یک آمپر ثابت طراحی کند و مصرف آن از 5 تا 6.5 آمپر متفاوت است در حالیکه تعمیرکاران الکتروموتور، مصرف برق این نوع موتور را پس از سیم‌پیچی دوباره، روی 4.5 تا 5 آمپر ثابت می‌کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: موتور 3 اسب بخار بالابر چینی که حدود 17 آمپر برق مصرف می‌کند پس از تعمیر و سیم‌پیچی دوباره، بار مصرفی‌ آن تا 2 آمپر کاهش پیدا می‌کند.  

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016