با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 56

انجام 2 میلیون و ۶۶۵ هزار فقره بازرسی از اصناف

تاریخ انتشار: 25 دی 1395 , بازدید: 1049
تعداد کل بازرسی‌هــا از صنوف در سراســر کشور در ۹ ماه منتهی به پایان آذر امسال ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۹۵۰ فقره بوده است.

تعداد کل بازرسی‌هــا از صنوف در سراســر کشور در ۹ ماه منتهی به پایان آذر امسال ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۹۵۰ فقره بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران در این مدت همچنین ۱۳۳ هزار و ۴۲۶ پرونده با برآورد جریمــه پیشنهادی به ارزش بیش از ۳۷۷ میلیارد و ۳۷۹ میلیون ریال تشکیل شده است.

 

در این دوره ۱۰۲ هزار و ۴۹۸ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که  ۵۹ درصد در بخش کالا و ۴۱ درصد در بخش خدمات است.

 

پس از بررسی‌های معمول و ارزیابی کارشناسان، تعداد ۹۸ هزار و ۵۴۴  فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شده که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذی‌ربط ارسال شد. از کل شکایات قابل پیگیری، ۱۶ درصد منجر به رضایت شاکی، ۳۳ درصد متخلف، ۳۴ درصد غیرمتخلف و 17 درصد در دست بررسی قرار دارد.

 

بنابر اعلام معاونت نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران، بیشترین تخلفات بوقوع پیوسته در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات، نان، تخم مرغ، گوشت مرغ، گوشت قرمز، قند و شکر و لبنیات و در بخش خدمات مربوط به  مشاوران املاک و آرایشگران است.

همچنین بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورتحساب است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016