با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 560

بازرسی استاندارد از آسانسورهای مسکونی مشکل قانونی دارد

تاریخ انتشار: 15 شهریور 1396 , بازدید: 1447
بازرسی دوره‌ای از آسانسورهای واحدهای مسکونی نیازمند فراهم شدن بسترهای قانونی است که در آن قوه قضاییه، وزارت کشور، استانداری‌ها و شهرداری‌ها دخیل هستند.

 

بازرسی دوره‌ای از آسانسورهای واحدهای مسکونی نیازمند فراهم شدن بسترهای قانونی است که در آن قوه قضاییه، وزارت کشور، استانداری‌ها و شهرداری‌ها دخیل هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با صدا و سیما اظهار داشت: بازرسی از آسانسور پس از بکارگیری آن در ساختمان، اجباری نبود و هنوز هم نیست و در شرایط کنونی وظیفه ما بازرسی و تایید کیفیت آسانسور تا زمان ساخت ساختمان و دادن پروانه پایان کار است.

 

پیروزبخت با بیان اینکه سوءاستفاده از عنوان بازرس آسانسور و مشکلاتی که ممکن است در نتیجه آن برای ساکنان ساختمان ایجاد شود، مایه نگرانی است، تأکید کرد: اگر مالکان ساختمان ها به بازرسی دوره ای راغب باشند آمادگی داریم این بازرسی ها را انجام دهیم.

 

وی استفاده از تجهیزات غیراستاندارد در ساخت آسانسور را تبلیغات سوء دانست و افزود: اگر قطعات آسانسور وصل شود و آسانسور شروع به کار کند بازرسان ما عملکرد آن را بازرسی می کنند و براساس عملکرد، نمره رَد یا قبولی می دهند به عنوان نمونه یکی از ساختمان های دولتی پس از 3 بار بازدید هنوز نتوانسته است نمره قبولی برای بکارگیری آسانسور را کسب کند.

 

رییس سازمان ملی استاندارد با تکذیب مُهرفروشی در تایید استاندارد بودن آسانسورها از نظر کیفیت قطعات و تجهیزات گفت: بازرسان ما قطعاً کنترل های لازم را روی قطعات و تجهیزات آسانسور انجام می دهند و اگر تخلفی مشاهده شود برخورد لازم صورت می گیرد.

 

وی اضافه کرد: در جلساتی که در دولت داشتیم اعلام آمادگی کردیم آسانسورهای ساختمان‌های دولتی، عمومی و تجاری را بازرسی کنیم و استفاده از آسانسورهایی را که با استاندارد انطباق ندارد متوقف کنیم.

 

پیروزبخت ادامه داد: اینکه می بینید آسانسور بسیاری از ساختمان‌های دولتی و تجاری پُلمپ است، متوقف شدن فعالیت آسانسور به علت استاندارد نبودن آسانسورهاست.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016