با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 538

سامانه کارپوشه ایرانیان افتتاح شد

تاریخ انتشار: 11 مرداد 1396 , بازدید: 1043
سامانه کارپوشه ایرانیان امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

سامانه کارپوشه ایرانیان امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران مراسم افتتاح سامانه کارپوشه ایرانیان امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز تجزیه و مبادلات شرکت پست افتتاح شد.

 

کارپوشه ملی ایرانیان در راستای دسترسی آزاد به اطلاعات ایجاد شده است به این صورت که برای هر شخص ایرانی طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، کارپوشه‌ای ایجاد شده است. مردم ثبت‌نام  کرده و سپس به کارپوشه خود دسترسی پیدا می‌کنند. مصوبه کارپوشه در جلسه شورای اجرایی سازمان فناوری اطلاعات تصویب شده بود.

 

این مصوبه فراهم‌کننده زمینه تحقق ایجاد یک بستر امن و یکتا و قابل اعتماد برای مبادلات کاغذی اسناد میان مردم و دولت اعلام شده و به گفته مسوولان، در این طرح، بستری فراهم می‌شود تا در فاز اول، دستگاه‌های اجرایی بتوانند در کارپوشه هر فرد ایرانی، بازخوردهای دولت از اطلاعات، اسناد و مدارک و همچنین خروجی فعالیت‌ها را ارسال کنند. همچنین مردم می‌توانند از کارپوشه خود، نتیجه خدماتی را که می‌خواهند از دستگاه‌ها بگیرند، شامل مجوزها، اسناد، مدارک و پیگیری آن‌ها را انجام دهند.

 

بنا بر اعلام، در این سامانه هر یک از مردم و کسب و کارها دارای یک کار پوشه‌ای الکترونیکی تحت عنوان ایران پوشه بوده و همه اقلام تحویل گرفتنی الکترونیکی خود شامل اعلان ها و ابلاغیه های دولتی و مکاتبات از تمام دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی را به صورت یکپارچه و اختصاصی دریافت کرده است و از هرجایی بدان دسترسی خواهند داشت.‌

 

این بستر واحد و تجمیع شده صرفه جویی بسیار زیادی را در جهت حذف هزینه های سربار دستگاه‌ها جهت ارسال اعلان و ابلاغیه ها و همچنین کاهش ترافیک تبادل و گردش اطلاعات مورد نیاز از شبکه داخلی دستگاه‌ها و نهادهای عمومی را در بردارد.

 

از دیگر ویژگیهای بر جسته این بستر می توان به کاهش مراجعه حضوری مردم به دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی، تسریع در پاسخگویی به ارباب رجوع و تجمیع تمام اعلانات و مکاتبات دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی به اشخاص در سامانه ای واحد اشاره کرد.

 

در این مراسم محمود واعظی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با بیان این که این روزها شاهد تحولات خوبی درباره شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک بودیم، افزود: مردم به وزارت ارتباطات اعتماد کرده‌اند و موضوعاتی که در گذشته درباره شبکه ملی اطلاعات وجود داشت را باور نکردند. اکنون آنچه در برنامه چهارم و پنجم توسعه و فرمایش مقام معظم رهبری به شورای عالی فضای مجازی تاکید شده بود، با همکاری همه بخش‌ها و مسوولیت سازمان فناوری اطلاعات سه فاز آن راه افتاده است.

وی با اشاره به افتتاح دولت الکترونیکی از روز گذشته بیان کرد: روز گذشته بسیاری از دستگاه‌های دولتی نیاز داشتند اطلاعاتی از دولت الکترونیک بگیرند که در کمتر از 24 ساعت، 49 میلیون آدرس گرفته شده است. این یعنی سامانه به درستی کار می‌کند. همچنین از دیروز سه دستگاه جدید به 51 دستگاه متصل به دولت الکترونیک اضافه شدند.

 

واعظی درباره کارپوشه ایرانیان نیز توضیح داد: سامانه‌ای طراحی شده است که اکنون 80 میلیون نفر می‌توانند از آن استفاده کنند. امنیت این کارپوشه این طور است که اطلاعات تنها توسط دستگاه‌های دولتی به آن فرستاده می‌شود. این کار همچنین در راستای حذف کاغذ از بروکراسی انجام گرفته است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: شرکت پست اکنون جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است و این اطمینان را می‌دهد که نگاهی که امروز وزارت ارتباطات به پست دارد توسط همکاران در دولت دوازدهم ادامه پیدا خواهد کرد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016