با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 53

آسانسورهای ساختمان‌های دولتی غیر استاندارد هستند

تاریخ انتشار: 22 دی 1395 , بازدید: 1785
بیش از ۹۰ درصد آسانسورهای جدید که در منازل نصب شده‌اند، استاندارد هستند و آسانسورهای غیراستاندارد مربوط به اداره‌ها و سازمان‌های دولتی می‌شود که باید با اقدام کارشناسی و تشخیص معایب، تعمیر شوند.

بیش از ۹۰ درصد آسانسورهای جدید که در منازل نصب شده‌اند، استاندارد هستند و آسانسورهای غیراستاندارد مربوط به اداره‌ها و سازمان‌های دولتی می‌شود که باید با اقدام کارشناسی و تشخیص معایب، تعمیر شوند.

 

علی‌اکبر ایلخانی، رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: آمارهایی که درباره آسانسورهای غیراستاندارد از سوی سازمان استاندارد عنوان شده مبنی اینکه ۹۹ درصد آسانسورها غیراستاندارد هستند، به اداره‌ها وارگان‌های دولتی مربوط می‌شود که شامل آسانسورهای قدیمی است.

 

ایلخانی افزود: آسانسورهای جدیدتر که پس از سال ۱۳۸۰ نصب شده‌اند، آسانسورهایی هستند که سازمان ملی استاندارد روی آن‌ها نظارت داشته و بدون نظارت نمی‌توانستند پایان کار دریافت کنند. در آمار آسانسورهای غیراستاندارد، آسانسورهای جدید لحاظ نشده است.

 

رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران ادامه داد: بخشی از آسانسورهای قدیمی غیراستاندارد از رده خارج شده است و بخش دیگر باید تعمیر شوند و به‌طور کلی اینگونه نیست که همه آسانسورها غیراستاندارد باشند.

 

ایلخانی درباره وضعیت آسانسورهای منازل تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد آسانسورهای منازل استاندارد هستند، مگر آنکه بازرسی دوباره نشده باشند، چراکه به صورت دوره‌ای نیاز به نظارت و سرویس دارند.

 

وی درباره ضوابط مربوط به نظارت و سرویس آسانسورها توضیح داد: همه آسانسورهایی که نصب می‌شوند توسط شرکتی که نصب می‌شوند باید تا یکسال گارانتی شوند؛ یکی از اقداماتی که در حال حاضر به‌دنبال آن هستیم این است که همه آسانسورهایی که نصب می‌شوند سالی یکبار سرویس و استاندارد شوند و این کار باید از طرف کسانی باشد که دوره‌ها و آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران اضافه کرد: این اتحادیه آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد و دانش‌نامه سازمان فنی و حرفه‌ای به افرادی که این دوره‌ها را در خانه مهارت آسانسور می‌گذرانند و قبول می‌شوند، داده می‌شود. در مرحله بعد هم مجوزی از طرف اداره اماکن برای این افراد صادر می‌شود تا با کارت به منازل ورود و اقدام به تعمیر آسانسورها کنند، چون این افراد هم باید تخصص داشته باشند و هم صلاحیت ورود به منازل را داشته باشند.

 

ایلخانی خاطر نشان کرد: همه آسانسورهای تهران که به اتحادیه مربوط می‌شود و در اختیار ماست کارشناسی‌شان انجام می‌شود تا معایب‌شان مشخص و بر طرف شود، اما اقدامات مربوط به نظارت و استاندارد بر عهده سازمان ملی استاندارد است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016