با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 52

واگذاری آموزش‌های مهارتی به بخش خصوصی/برنامه‌ریزی آموزشی مبتنی بر نیاز بازار کار

تاریخ انتشار: 21 دی 1395 , بازدید: 1186
با توجه به افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان و تنوع نیازهای بازار کار، برنامه‌ریزی آموزشی مبتنی بر تقاضا و نیاز بازار کار در اولویت قرار دارد.

با توجه به افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان و تنوع نیازهای بازار کار، برنامه‌ریزی آموزشی مبتنی بر تقاضا و نیاز بازار کار در اولویت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران محمدامین سازگارنژاد، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این‌باره به ایسنا گفت: مهارت‌افزایی موجب پایداری مشاغل می‌شود و افراد جویای کار برای آنکه بهتر و سریع‌تر جذب بازار کار شوند باید آموزش‌های مهارتی را فرا بگیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش‌های غیررسمی کوتاه مدت جزو ماموریتهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است و این سازمان با داشتن ۷۰۰ مرکز دولتی و ۸۰۰۰ آموزشگاه آزاد خصوصی، متولی امر آموزش کشور است.

وی با انتقاد از مغفول ماندن مهارت‌آموزی در نظام آموزش کشور، افزود: مهارت یک نیاز عمومی با ارزش است؛ از اینرو جامعه و خانواده‌ها باید به سمت مهارت‌آموزی بروند و نگاه دستگاه‌های نظارتی نسبت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، نگاهی آموزشی باشد.

سازگارنژاد یکپارچه نبودن نظام آموزش و بیکاری فارغ‌التحصیلان را 2 چالش مهم آموزش دانست و تصریح کرد: در قانون اساسی داشتن شغل، حق همه آحاد جامعه است و آموزش‌های مهارتی باید پیوند میان کار و دانش را مستحکم‌تر کند. بنابراین امروز بیش از هر زمان دیگر لازم است پاسخ روشنی به نیاز جامعه در زمینه کار و تولید بدهیم و از همکاری همه دستگاه‌ها برای گسترش مهارت‌آموزی در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت توجه برنامه ششم توسعه به مقوله مهارت‌آموزی اضافه کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تجربه و توانمندی بالای خود و نقش موثری که در زمینه ارائه آموزش‌های مهارتی دارد در صورت ایجاد بسترهای مناسب در برنامه ششم، می‌تواند آموزش‌های مهارتی را به طور کامل به بخش غیردولتی بسپارد تا جذب اعتبارات و تسهیلات نیز به سمت بخش غیردولتی سوق یابد و این سازمان فقط نقش سیاستگذاری، هدایت و نظارت را برعهده بگیرد.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016