با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 51

۲۲۰ هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند

تاریخ انتشار: 21 دی 1395 , بازدید: 1488
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد در حال حاضر بیش از ۲۲۰ هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری بهره‌مند هستند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد در حال حاضر بیش از ۲۲۰ هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران کریم یاوری، معاون حمایت از مشاغل و نیروی بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بررسی مشکلات پرداخت بیمه بیکاری گفت: بیمه بیکاری نوعی حمایت اجتماعی دولت از کارگرانی است که بدون میل و اراده از کار بیکار شوند و یا کارگرانی که در برخی کارگاه‌ها بر اثر حوادث قهریه، دچار آسیب شده‌اند

یاوری با بیان اینکه کارگران این بنگاه‌ها بدون سوابق بیمه‌ای مشمول بیمه بیکاری هستند، افزود: البته در بنگاه‌هایی که اصلاح ساختار اقتصادی اتفاق افتاده و یا شاهد جابجایی مکانی هستیم حمایت از کارگران در قالب بیمه بیکاری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲۰ هزار نفر در کشور که قبلا شاغل بودند از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، اضافه کرد: هر چند ما متولی بحث‌های بیکاری در کشور نیستیم اما آمارهایی که از سوی مسوولان دولتی درباره اشتغال دوباره ارائه می‌شود، مستند است.

یاوری با بیان اینکه از سال 1366 قانون پرداخت مقرری بیمه بیکاری تصویب و تا سال 1381 منابع و مصارف بیمه بیکاری همخوانی داشته است، اضافه کرد: در ۱۲ سال منتهی به سال 1393 همیشه مصارف بر منابع در این حوزه پیشی می‌گرفت اما سال 1394 منابع بر مصارف پیشی گرفته است.

وی ضرورت ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به افراد بیکار شده را یادآور شد و افزود: ما معتقدیم با ارائه آموزش‌های جدید فرد بیکار باید اشتغال جدیدی پیدا کند که در این زمینه دنبال آن هستیم تا سرانه آموزش را ارتقا دهیم.

معاون حمایت از مشاغل و نیروی بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توسعه آموزش‌های مهارتی در صنایع و جوار کارخانجات تاکید کرد و افزود: سازمان تأمین اجتماعی با عائله ۴۰ میلیون نفری در حال حاضر به ازای ۶ تا ۷ نفر پرداختی حق بیمه، یک نفر مستمری‌بگیر دارد در حالی‌که در گذشته این تناسب ۳۵ نفر پرداختی حق بیمه در قبال یک نفر مستمری‌بگیر بوده است.

یاوری ضرورت شناسایی بنگاه‌های مشکل‌دار کشور را در قالب پرداخت تسهیلات مناسب و رفع موانع تولید یادآور شد و بیان کرد: ۵۹ هزار بنگاه اقتصادی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که به‌دنبال تعطیلی آنها، ۳۳ هزار نفر بیکار شده‌اند که با معرفی آنها به بانک‌ها زمینه احیای ۱۷ هزار بنگاه اقتصادی با تسهیلات حمایتی فراهم آمده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016