با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 50

اجاره بالا، مهم‌ترین مانع کسب‌ و کار در تهران

تاریخ انتشار: 21 دی 1395 , بازدید: 1060
گفت‌وگو با بیش از ۴۰ کسب و کار خرد در تهران نشان می‌دهد ۶۰ درصد مصاحبه‌شوندگان بالا بودن میزان اجاره‌ها، 50 درصد آنها، رکود بازار و ۳۸ درصد نیز ناعادلانه بودن مالیات‌ها را مانع کار خود می‌دانند.

گفت‌وگو با بیش از ۴۰ کسب و کار خرد در تهران نشان می‌دهد ۶۰ درصد مصاحبه‌شوندگان بالا بودن میزان اجاره‌ها، 50 درصد آنها، رکود بازار و ۳۸ درصد نیز ناعادلانه بودن مالیات‌ها را مانع کار خود می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مطالعه‌ای دراین زمینه انجام داده و اعلام کرده هدف این گزارش پرداختن به موانع محیطی تأسیس و رشد کسب و کارهای خرد در تهران است.

از آنجا که مسائل تولیدکنندگان خرد در پایتخت می‌تواند نمونه‌ای از مسائل مبتلابه دیگر تولیدکنندگان خرد در دیگر نقاط کشور باشد، توجه به نتایج این گزارش می‌تواند در تحقق راهبرد «تولد و رشد بنگاه‌های خرد» حداقل در کلان‌شهرهای کشور موثر باشد. بر همین اساس مطالعات تطبیقی درباره تأسیس و رشد کسب و کارهای خرد در دیگر کشورها نشان می‌دهد مواردی چون کاهش تقاضا در بازار، عدم توانایی در دستیابی به نقدینگی مورد نیاز، سیستم های مالیاتی پیچیده و شرایط ناپایدار اقتصادی، موانع تولید و توسعه کسب و کارهای خرد هستند.

بر اساس انجام مطالعه میدانی با مصاحبه بیش از ۴۰ کسب و کار خرد در تهران، ۶۰ درصد مصاحبه‌شوندگان، بالا بودن میزان اجاره‌ها، ۵۰ درصد رکود بازار و ۳۸ درصد ناعادلانه بودن مالیات ها را به‌عنوان مانعی مهم در برابر تاسیس و رشد کسب و کارهای خرد عنوان کرده‌اند.

ساماندهی اجاره واحدهای اقتصادی یا فراهم کردن مکان‌هایی برای عرضه تولیدات ایرانی با هزینه کم توسط دولت و شهرداری، تلاش در جهت عادلانه بودن مالیات‌ها به‌ویژه با اجرای صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده و ایجاد رونق اقتصادی و گسترش صادرات و صنعت گردشگری با هدف ایجاد تقاضا از موارد پیشنهادی واحدهای خرد مصاحبه‌شونده برای رفع موانع کسب و کار است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016