با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 471

5 خودرو داخلی بازهم گران شد

تاریخ انتشار: 12 تیر 1396 , بازدید: 993
شورای رقابت با افزایش قیمت پراید و تیبا تا حداکثر 1.5 درصد و قیمت پژو ، سمند و تندر 90 تا حداکثر 2.5 درصد موافقت کرد.

شورای رقابت با افزایش قیمت پراید و تیبا تا حداکثر 1.5 درصد و قیمت پژو ، سمند و تندر 90 تا حداکثر 2.5 درصد موافقت کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، ولی ملکی عضو ناظر شورای رقابت در گفتگو با صدا و سیما گفت : شورای رقابت فقط درباره قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان که عمدتا خودروهای پرتولید با مصارف عام که بیشتر طبقات پائین جامعه استفاده می کنند، تصمیم می گیرد .

 

عضو ناظر شورای رقابت افزود : امروز موضوع افزایش قیمت خودروهای داخلی در دستور کار دویست و نود و هفتمین جلسه شورای رقابت قرار داشت که پس از بررسی مقرر شد قیمت پراید و تیبا با لحاظ کردن عوامل کیفیت ، بهره وری ، تورم بخشی و تورم کشوری حداکثر 1.5 درصد و قیمت پژو ، سمند و تندر 90 هم حداکثر 2.5 درصد افزایش یابد.

 

ملکی با بیان اینکه احتمالا قیمت پراید و تیبا حدود 150 هزار تومان و قیمت پژو ، سمند و تندر 90 حدود 500 هزار تومان افزایش خواهد داشت ، گفت : در جلسه عصر امروز شورای رقابت موضوع تقاضای ایران‌خودرو و سایپا برای افزایش قیمت محصولاتشان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضای شورا با رشد قیمت برخی خودروهای پرتیراژ موافقت کردند.

 

ملکی با بیان اینکه این مصوبه شورای رقابت بر اساس دستورالعمل تعیین قیمت خودرو و با توجه به معیارهایی همچون کیفیت خودرو، بهره‌وری و قیمت تمام شده و نرخ تورم بخشی صادر شده است، گفت: مصوبه شورای رقابت برای اجرا به خودروسازان ابلاغ خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: شرکت‌های خودروساز بر اساس دستورالعمل شورای رقابت قیمت جدید محصولاتشان را به مردم اعلام خواهند کرد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016