با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 446

بررسی مشکلات فعالان صنف آسانسور کرج در محل اتحادیه

تاریخ انتشار: 30 خرداد 1396 , بازدید: 1196
در نشست هم اندیشی با فعالان حرفه آسانسور در کرج ،مشکلات این صنف در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت

در نشست هم اندیشی با فعالان حرفه آسانسور در کرج ،مشکلات این صنف در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این نشست که پنجشنبه، 25 خرداد ماه و با همت اتحادیه صنف تاسیسات مکانیک ساختمان کرج برگزار شد، راهکارهای تشکیل اتحادیه مستقل، کاهش تنش های موجود در بحث طراحی و مونتاژ، تعیین نرخ دستمزد بر اساس قوانین نظام صنفی و پیگیری هدفمند حقوق قانونی این صنف مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت .

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیک تهران، بهروز روستا آزاد، رئیس اتحادیه تاسیسات مکانیک ساختمان کرج در جریان این نشست گفت: تا پیش از الحاق رسته آسانسور به این اتحادیه صنفی، هیچ مرجع قانونی دیگری برای ساماندهی فعالیت های این صنف و دفاع از حقوق قانونی اهالی آن وجود نداشت و دست اندر کاران این صنعت بزرگ از این خلاء گلایه مند بودند. چرا که فعالیت افراد و موسسات فاقد صلاحیت فنی در روند کسب و کار و بازار این صنف ، مشکلاتی را بوجود آورده بود.

 

به‌گفته روستاآزاد هم اینک که این اتحادیه به عنوان مرجع رسیدگی به امور صنف آسانسور، انتخاب شده است نیز مشکلاتی در سطح بازار مشاهده می‌شود که رسیدگی و حل آنها به همکاری و حمایت همه دست‌اندرکاران و فعالان صنف آسانسور نیاز دارد و نباید انتظار داشت که اتحادیه به تنهایی قادر به حل همه مشکلات این صنف باشد .

 

روستا آزاد افزود: این اتحادیه در نظر دارد تا با همکاری پیشکسوتان و صاحب نظران این صنف در شهر کرج، مسیری هموار، روشن و قانونمند برای فعالیت سازنده فعالان صنف آسانسور را ترسیم کند. بدیهی است برای رسیدن به این هدف بزرگ با چالش‌ها و موانعی روبه‌رو خواهد شد،اما اتحادیه تاسیسات مکانیک ساختمان، در این راه مصمم است و از ابزارهای قدرتمند قانونی برای پیشبرد اهدافش  در راستای ساماندهی صنف آسانسور و کاهش مشکلاتش استفاده خواهد کرد .

 

رئیس اتحادیه تاسیسات مکانیک ساختمان کرج اضافه کرد: با توجه به گسترش بلندمرتبه سازی در سالهای اخیر و ضرورت نصب آسانسور در ساختمان های مرتفع، اهمیت کنترل، نظارت و ساماندهی فعالیت های این صنف دو چندان شده است و باید تا دلسوزان، معتمدان و اهالی زحمتکش این صنعت مهم، اتحادیه را در راستای انجام وظایف قانونی‌اش، حمایت کنند. این تنها انتظاری است که ما از تمامی تلاشگران این عرصه داریم .

 

گفتنی است در این نشست مشکلات صنفی حوزه آسانسور شامل ورود افراد فاقد صلاحیت فنی به این حرفه، عدم همکاری سازمان ملی استاندارد با شرکت‌های نصب آسانسور، عدم وجود نرخنامه قانونی برای دستمزد خدمات، سرویس و نگهداری آسانسور، فعالیت موازی انجمن صنفی و سندیکای آسانسور و عدم توفیق این مجموعه‌ها در رسیدگی و حل مشکلات صنفی، شناسایی نصاب‌ها و سرویس‌کاران آسانسور در سطح شهر کرج و صدور کارت شناسایی برای این افراد مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016