با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 41

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دعوت حق را لبیک گفت

تاریخ انتشار: 19 دی 1395 , بازدید: 995
آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام خمینی(ره) که به‌دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام خمینی(ره) که به‌دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سن 82 سالگی پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب، امروز یکشنبه 19 دی‌ماه دار فانی را وداع گفت.

 

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران این ضایعه را تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان، غفران الهی و برای خانواده‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صبر و شکیبایی مسألت می‌کند.

 

زندگینامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور 1313ه.ش (برابر با 4 آگوست 1934) در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان به دنیا آمد. او یکی از 9 فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌‌بی‌بی صفریان است.

هاشمی، تحصیل را از سن 5 سالگی در مکتب‌خانه‌ای در نوق آغاز کرد؛ در سن 14 سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سیدحسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی(ره)، سیدمحمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سیدمحمدکاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب‌‌الدین نجفی مرعشی، محمدحسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌‌اند.

هاشمی در سال 1337 با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سیدمحمدکاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. ثمره این ازدواج 5 فرزند به نام‌های فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است.

 

هاشمی رفسنجانی فعالیت سیاسی خود را از سال 1340 آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران پیش از انقلاب و در طول نهضت امام خمینی(ره) همیشه در صحنه حضور داشته است.

وی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس مجلس خبرگان رهبری، نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی،  چهارمین رئیس جمهوری ایران در 2 دوره پیاپی بین سال‌های 1368 تا 1376 بود و به‌عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته می‌‌شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016