با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 36

هماهنگی ۴ وزارتخانه برای تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآفرین

تاریخ انتشار: 19 دی 1395 , بازدید: 1141
موضوع قاعده‌گذاری از کلاس به کار در سطح فراگیر طراحی شده و یکی از برنامه‌های آن مهارت و تخصص معطوف به کسب و کار است.

موضوع قاعده‌گذاری از کلاس به کار در سطح فراگیر طراحی شده و یکی از برنامه‌های آن مهارت و تخصص معطوف به کسب و کار است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این‌باره گفت: برای تدوین زیرساخت‌های قانونی کارآفرینی کشور اقدام لازم و مطالعات مربوطه شروع شده است البته به این معنی نیست که به نتیجه رسیده باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید قواعد قانونی و سیاستی کشور بر اساس صنعت کلاسیک و توسعه‌ای تنظیم شود، افزود: به نظر می‌رسد در قوانین موجود باید اصلاحاتی انجام شود، بنابراین در هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه هم کارهای مطالعاتی و تنقیح قوانین را شروع کرده و در دست اجرا داریم.

 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار به آغاز اجرای برنامه‌های دیگر برای توسعه کارآفرینی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: موضوع قاعده‌گذاری از کلاس به کار در سطح فراگیر طراحی شده است که یکی از برنامه‌های آن مهارت و تخصص معطوف به کسب و کار است.

 

وی خاطر نشان کرد: هماهنگی خوبی بین وزارتخانه‌های تعاون، علوم و تحقیقات، صنعت و آموزش و پرورش برای اینکه تربیت نیروی انسانی دارای مهارت و کارآفرین با اجرای طرح‌های زیادی همچون کاشف، فاتب و فاجد انجام شده است.

 

منصوری با بیان اینکه باید آگاه بود که آموزش‌های ارائه شده منجر به چه نوعی از کسب و کار می شود، مهمترین هدف اجرای طرح «تاک» را فراهم‌سازی و مرتبط‌سازی آموزش و کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برشمرد.

 

منصوری تصریح کرد: سال گذشته تقویت طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به شکل آزمایشی در 8 استان کشور اجرا شد و بناست این طرح گسترش یابد.

 

وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی بخش بزرگی از اشتغال را بر عهده دارند در فرایند طرح‌ریزی بنگاه‌های موجود در اولویت توسعه ظرفیت کسب و کارها هستند.

 

به گفته منصوری پس از ساماندهی واحدهای صنعتی و تولیدی موجود در سیاست‌های توسعه کسب و کار، دولتمردان به سراغ ایجاد کسب و کارهای جدید متناسب با ظرفیت هر منطقه و افزایش رغبت در میان کارآفرینان می‌روند.

 

وی خاطر نشان کرد: برنامه ملی برای انسجام‌بخشی مطالعه و تحلیل و جهت‌گیری مشخص وجود دارد و در لایه استانی می‌توانیم مقتضیات، استعدادها و جهت‌گیری هر منطقه را لحاظ کنیم.

 

وی به سیر توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: قاعده‌ای که در گذشته وجود داشت این بود که مجوز و وام برای این مشاغل بدهیم و فرض کنیم مشاغل خانگی ایجاد شده است؛ اما این روش منجر به اشتغال پایداری نشد، بنابراین الگوی جدید توسعه مشاغل را در وازرتخانه طراحی کرده‌ایم که امسال در دستور کار قرار گرفته و نتیجه مثبت داشته است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016