با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 358

واردات باید شفاف و شناسنامه‌دار باشد

تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 , بازدید: 828
فدراسیون واردات، باید تلاش کند با بازآفرینی تصویر درست واردات، این هیبت موهوم را در هم بشکند و میزان اثرگذاری تجارت خارجی بر رشد اقتصادی کشور را تبیین کند.

فدراسیون واردات، باید تلاش کند با بازآفرینی تصویر درست واردات، این هیبت موهوم را در هم بشکند و میزان اثرگذاری تجارت خارجی بر رشد اقتصادی کشور را تبیین کند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از مهر پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در این‌باره گفت: حمایت از بخش خصوصی، علاوه بر اینکه نیاز به یک کانون متمرکز دارد، نیازمند یک ساختار توانمند، موثر و شفاف است که در آن، به خوبی نقش ها و مسئولیت تعریف شده باشد. به همین جهت است که باید بگوییم بحث تقسیم کار فراگیر بخش خصوصی، یک مساله حیاتی و سرنوشت ساز است و در این مسیر، نقش و کارکرد فدراسیون ها حائز اهمیت دوچندان می شود.

 

وی ادامه داد: بخش خصوصی بازیگر اصلی تولید و اشتغال در کشور است و بی شک به ثمر نشستن شعارهایی نظیر تقویت تولید و افزایش اشتغال‌زایی، جز از طریق ساماندهی نیروهای مختلف، پرهیز از موازی کاری ها و تقسیم کار فراگیر محقق نخواهد شد.

 

وی اضافه کرد: تضاد منافع در میان تشکل های مختلف، مقوله غیرقابل اجتنابی است که اگر به آن توجه نشود، تضعیف صدای گروهی بخش خصوصی را به دنبال خواهد داشت؛ بر این اساس باید ساختار مناسبی در اتاق وجود داشته باشد تا بحث ها و تحلیل های مختلف و شاید متعارض یکدیگر که پیرامون یک موضوع وجود دارد را، به یک صدای واحد تبدیل کرده و سپس آن را به بدنه دولت یا بخش سیاستگذاری انتقال دهد و در این راستا، فدراسیون ها می توانند رسالت بزرگی بر عهده داشته باشند.

 

 به گفته سلطانی، با توجه به محدودیت منابع، باید مسیری را دنبال کنیم که هم بخش خصوصی و هم دولت با هم افزایی یکدیگر بتوانند چند گره مشخص و تعریف شده را بازکنند و به همین جهت فدراسیون واردات باید با همفکری و بهره برداری از خرد جمعی تشکل های وارداتی زیر مجموعه خود، مهمترین گره ها و دست اندازهای موجود را شناسایی و اعلام کند و همه نیروی خود را صرف برطرف کردن آن کند.

 

سلطانی افزود: تابو شکنی، روش ایجابی می خواهد. باید تجارت دنیا مورد مطالعه قرار گیرد و میزان اثرگذاری تجارت خارجی بر رشد اقتصادی کشور ها مستند شود و مبتنی بر آمار و ارقام، مسئله ای که ذهن برخی افراد را به خود مشغول کرده را تشریح کرد. وی تصریح کرد: آنچه که مزموم است، قاچاق است. آنچه که مخرب است و تولید ملی را در سراشییب و قهقرا قرار می دهد، قاچاق است. واردات شفاف توسط واردکنندگان شناسنامه دار، یک فعالیت تجاری در چهارچوب قانون است که باید مورد حمایت قرار گیرد. وصد البته در مقابل این اعتماد و این حمایت، واردکنندگان نیز وظایف و مسئولیت هایی دارند که باید به شکل صحیح از عهده آن برآیند.

 

در همین حال فرهاد احتشام زاد، رئیس فدراسیون واردات تاکید کرد: کثرت موانع غیر تعرفه ای، سبب شده واردات قانونی و شناسنامه دار در کشور ما در دست اندازهای مختلف، گرفتار شده و بازار دچار نوسان و اختلال شود و تنها برنده این شرایط، قاچاقچیانی هستند که برای در اختیار گرفتن بازار درکمین افزایش موانع غیر تعرفه ای در نظام تجارت خارجی کشورمان لحظه شماری می کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016