با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 355

پیش‌فروش خودرو فقط در نمایندگی‌های مجوزدار

تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 , بازدید: 760
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اعلام کرد که از شرکت‌های پیش‌فروش کننده خودرو فاقد نمایندگی رسمی و بدون مجوز پیش‌فروش از وزارت صنعت، معدن و تجارت خودرو خریداری نشود.

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اعلام کرد که از شرکت‌های پیش‌فروش کننده خودرو فاقد نمایندگی رسمی و بدون مجوز پیش‌فروش از وزارت صنعت، معدن و تجارت خودرو خریداری نشود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، پیرو اطلاع رسانی‌های قبلیِ این سازمان در راستای وظایف نظارتی، افزایش سطح آگاهی و پیشگیری از بحرا‌نها در حوزه‌های مختلف از جمله بازار خودرو ، و با توجه به ماده 5 آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو ، مصوب 1395.1.28 هیات وزیران ، پیش فروش خودرو از سوی شرکت‌های عرضه کننده خودرو ، صرفاً در قالب اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر است.

 

در این اطلاعیه آمده است: بنابراین انتشار هرگونه آگهی و تبلیغات ، مبنی بر پیش فروش خودرو بدون اخذ مجوز مربوطه ممنوع و پیگرد قانونی دارد و نیز اشخاص حقیقی و حقوقی که فاقد نمایندگی رسمی هستند ، به هیچ وجه مجاز به عرضه خودرو در قالب پیش فروش نیستند.

 

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در این اطلاعیه از افراد متقاضی خرید خودرو خواسته است تا پیش خرید خودرو را صرفاً ازطریق نمایندگی‌های مجاز که نسبت به اخذ مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت اقدام کرده‌اند، انجام دهند.

 

براین اساس، به منظور پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از عدم ایفای تعهدات شرکت‌های عرضه کننده خودرو ، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تمام متقاضیان خرید خودرو درخواست می‌کند، از خرید خودرو در قالب پیش فروش از شرکت‌های فاقد مجوز اکیدا خودداری نمایند.

 

نشریات، جراید و رسانه‌های عمومی موظفند درخواست چاپ آگهی‌های مربوط به پیش‌فروش خودرو توسط همه عرضه‌کنندگان خودروهای داخلی و نیز وارداتی، شرکت‌های واسطه‌ای، لیزینگ‌، واحدهای صنفی و ... را مشروط به دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت کرده و شماره و تاریخ مجوز دریافت شده را در آگهی درج کنند.

 

در ضمن شماره تلفن 22058560 برای پاسخگویی به اصالت آگهی صادره و سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان با شماره تلفن 124 در سراسر کشور، آماده دریافت و رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی در این زمینه است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016