با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 352

حمایت از صنایع کوچک برای ایجاد اشتغال ضروری است

تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 , بازدید: 756
در حال حاضر مهم ترین اولویت اقتصادی کشور ، رفع مسئله بیکاری است که در این زمینه حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای ایجاد اشتغال پایدار ضروری است.

در حال حاضر مهم ترین اولویت اقتصادی کشور ، رفع مسئله بیکاری است که در این زمینه حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای ایجاد اشتغال پایدار ضروری است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر مهم ترین اولویت اقتصادی کشور ، رفع مسئله بیکاری است که در این زمینه حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای ایجاد اشتغال پایدار ضروری است.

 

خضری بر ضرورت تقویت کارآفرینی و مهارت آموزی تاکید کرد و افزود: دانشگاههای کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید کارآموزان را به گونه ای آموزش دهد که فرد با توانایی ها و مهارت هایی که آموخته است، وارد بازار کار شود.

 

وی با انتقاد از آمار بالای بیکاری در کشور اظهار داشت: در کشور ژاپن تنها ۱۰ درصد بودجه عمومی کشور صرف پرداخت حقوق ها می شود و ۹۰درصد بودجه صرف کارهای زیرساختی، زیربنایی و عمرانی کشور می‌شود اما این موضوع در ایران برعکس است که لازم است بسیاری از امور دولتی به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار شود.

 

خضری با بیان اینکه مشکل اصلی اقتصاد کشور بزرگ بودن بدنه دولت و اقتصاد دولتی است، اظهارکرد: جوانان ما بیشتر به سمت مدرک گرایی سوق پیدا کرده اند و باید تلاش کرد با کارآفرینی علم را به  ثروت  تبدیل کرد .

 

وی افزود: در حال حاضر ۴۲ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی ما بیکار هستند و تعداد بیکاران باسواد ۳ برابر تعداد بیکاران بیسواد کشور است ضمن اینکه از زمان اشتغال و ازدواج شان هم گذشته است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی کشور اضافه کرد: در بحث مهارت آموزی، تلاش واحدهای صنفی در شاگرد پروری (نظام استاد – شاگردی) از اهمیت بالایی برخودار است که این مساله باید تقویت شود.

 

خضری به پرداخت تسهیلات زودبازده در سال های ۸۴ و ۸۵ اشاره کرد و گفت:  در سال های ۸۴ و ۸۵ وام های زودبازدهی را به صنایع دادند که متناسب با واحدها نبود و باعث ضرر و زیان واحدهای تولیدی شد . اکنون اگر دولت در بحث پرداخت وام ها تدابیر درستی اتخاذ نکند، واحدهای تولیدی آسیب جدی خواهند دید؛ باید نرخ سود تسهیلات بانکی برای تولید کاهش یابد تا بتوانیم افزایش اشتغال داشته باشیم.

 

خضری با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی برای تولید قطعا به نفع اشتغال و اقتصاد کشور است، افزود: نمونه بارز این مساله کشور چین است که برای حمایت از صنایع خود  وام هایی با نرخ سود صفر می‌دهد در حالی که در ایران نرخ سود تسهیلات بانکی دو رقمی است ؛ لذا با ادامه این وضعیت نمی توان  در بخش اشتغال زایی موفق عمل‌ شد.

 

وی در خصوص اصلاح قانون کار افزود: یکی از مباحث مهم پرداخت حق بیمه کارگر از سوی کار فرما است و پرداخت حق بیمه شامل ۲۰ درصد کارفرما ، ۷ درصد کارگر و  ۳ درصد دولت باید اصلاح شود تا روند جذب اشتغال و امنیت شغلی بالا برود به گونه ای که دولت سهم بیشتری از این سهم بیمه را پرداخت کند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016