با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 350

انجام ۲۶۵ هزار فقره بازرسی صنفی

تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 , بازدید: 704
بیش از ۲۶۵هزار فقره بازرسی از صنوف کشور در فروردین ماه ۹۶ انجام شد.

بیش از ۲۶۵هزار فقره بازرسی از صنوف کشور در فروردین ماه ۹۶ انجام شد

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، تعداد کل بازرسی ها از صنوفِ سراسر کشور در فروردین ماه سال جاری  265 هزار و 170 فقره بود که توسط بازرسان اتاق های اصناف انجام شده است.

 

بازرسی های انجام شده منجر به تشکیل ۱۳ هزار و۹۱۶پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به مبلغ بیش از ۵۸ میلیارد و ۵۰۵  میلیون ریال شد که پرونده های متشکله به تعزیرات حکومتی یا سازمان ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت ارجاع شده است.

 

همچنین درفروردین  ماه امسال ۱۱ هزار و ۵۱۹ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که ۵۹ درصد در بخش کالا و ۴۱ درصد آن مربوط به بخش خدمات بود.

 

از مجموع شکایات دریافتی  ۲۵ درصد به صورت حضوری، ۵۹ درصد تلفنی و  ۱۶ درصد به صورت کتبی دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفت.

 

این گزارش حاکیست: پس از بررسی های معمول و ارزیابی کارشناسان ۱۱ هزار و ۱۵۵ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده است.

 

همچنین از کل شکایات قابل پیگیری ۱۸ درصد منجر به رضایت شاکی،  ۳۳ درصد متخلف،   ۳۲ درصد غیرمتخلف و ۱۷ درصد در دست بررسی است.

 

طبق گزارش معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، بیشترین موارد تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و صادر نکردن صورتحساب بود.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016