با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 345

بررسی توانمندی‌های کشور در ساخت لوازم الکترومکانیک در رادیو اقتصاد

تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1396 , بازدید: 1315
رادیو اقتصاد در 3 برنامه متوالی «ساعت صنعت» به مقوله توانمندی‌های کشور در ساخت لوازم الکترومکانیک و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در این صنعت پرداخت.

رادیو اقتصاد در 3 برنامه متوالی «ساعت صنعت» به مقوله توانمندی‌های کشور در ساخت لوازم الکترومکانیک و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در این صنعت پرداخت.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران در این برنامه که از دوم تا 6 اردیبشهت‌ماه روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز رادیو اقتصاد پخش شد، علی‌اکبر ایلخانی، رییس سیدمهدی طباطبایی، دبیر و محمدرضا بختیاری، نایب رییس دوم اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران به همراه مهدی گرامی، پیشکسوت صنف حضور داشتند.

 

شرکت‌کنندگان در این میزگرد درباره توانمندی‌های کشور در ساخت لوازم الکترومکانیک با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

 

بیان تاریخچه‌ای از صنعت الکترومکانیک در کشور، مقایسه‌ای از وضعیت این صنعت در قبل و پس از پیروزی انقلاب، کارخانجات و شرکت‌های فعال در این بخش و پتانسیل‌های موجود در این حوزه، توانمندی‌های تولید لوازم الکترومکانیک در کشور، وضعیت بازار داخل، امتیازات شرکت‌های ایرانی در تولید کالاهای استاندارد و با کیفیت و ... از جمله موضوعاتی بود که در این 3 برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

 

موضوع دیگری که در این برنامه‌ها مورد توجه قرار گرفته، بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در صنعت لوازم الکترومکانیک بود.

 

توجه به دانش فنی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تولیدات لوازم الکترومکانیک با کیفیت و صادرات‌محور، شرکت‌های دانش بنیان در تولیدات لوازم الکترومکانیکی با کیفیت، کاهش هزینه‌های تولید و افزایش بازدهی کار و تولید، مقایسه توانمندی‌های شرکت‌ها و صنایع و کارخانجات ایرانی با شرکت‌های مطرح خارجی در بحث ماشین آلات از دیگر موضوعات مورد بحث این برنامه بود.

 

ایلخانی، طباطبایی، بختیاری و گرامی در ادامه برنامه‌های «ساعت صنعت» به پرسش‌هایی درباره تکنولوژی تولید، دانش فنی و نیروی انسانی آموزش‌دیده و با تجربه، امتیازات و قابلیت‌های شرکت‌های ایرانی در مقایسه با شرکت‌های خارجی، اشتغال‌زایی در صنایع الکترومکانیک و ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در صنایع خانگی و لزوم تشویق و حمایت از افراد دارای انگیزه سرمایه‌گذاری در این صنعت پاسخ دادند.

 

گفتنی است برنامه «ساعت صنعت» کاری از گروه صنعت و بازرگانی به تهیه‌کنندگی غلامرضا عزتی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 9 شب به مدت ۵۵ دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016