با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 343

خانه در تهران ۳.۶ درصد گران شد

تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1396 , بازدید: 686
بانک مرکزی در گزارشی از افزایش ۳.۶ درصدی قیمت و رشد ۱۱.۱ درصدی اجاره بهای مسکن پایتخت در فروردین امسال نسبت به فروردین سال گذشته خبر داد.

بانک مرکزی در گزارشی از افزایش ۳.۶ درصدی قیمت و رشد ۱۱.۱ درصدی اجاره بهای مسکن پایتخت در فروردین امسال نسبت به فروردین سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران در فروردین ماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 5384 واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته 8.5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به‌تفکیک عمر بنا در فروردین سال جاری نشان می‌دهد که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 45.7 درصد بیشترین سهم از واحدهای مسکونی معامله‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

سهم مذکور در مقایسه با فروردین پارسال 6.6 درصد کاهش یافته و درمقابل به سهم واحدهای با قدمت بالاتر افزوده شده است.

 

بر اساس این گزارش در فروردین امسال متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 43.7 میلیون ریال بوده که نسبت به اسفند 95 و فروردین 95 به‌ترتیب 4.3 درصد کاهش و 3.6 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به فروردین سال گذشته مربوط به منطقه 22 با 15.7 درصد و بیشتری کاهش مربوط به قیمت منطقه یک با 13.8 درصد است.

 

همچنین در فروردین امسال شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به فروردین 95 به‌ترتیب 11.1 و 9.2 درصد رشد نشان می‌دهد.

 

ماهیت قراردادهای اجاره مسکن که غالباً یک‌ساله تنظیم می‌شوند و اثرپذیری شاخص اجاره‌بهای مسکن از سیاست‌های کنترل و مهار تورم،‌ سبب تغییر متناسب اجاره‌بها با تحولات نرخ تورم در کشور شده است.

 

سهم هزینه مسکن (اجاره‌بهای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه 90 معادل 28.4 درصد است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016