با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 33

آل‌‌اسحاق: سهم بنگاه‌های کوچک از تسهیلات بانکی ۸ درصد است

تاریخ انتشار: 17 دی 1395 , بازدید: 902
صادرات راه برون‌رفت بنگاه‌های صنعتی کوچک و متوسط از رکود است.

صادرات راه برون‌رفت بنگاه‌های صنعتی کوچک و متوسط از رکود است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، یحیی آل‌‌اسحاق، رئیس سابق اتاق بازرگانی، ‌صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه یکی از راه‌های خروج از رکود از حاشیه به متن راندن عرضه‌کنندگان عمده کالا یعنی واحدهای کوچک و متوسط صنعتی است به فارس گفت: 2 شاخه عرضه و تقاضا در خروج از رکود دارای اهمیت است.

آل‌‌‌اسحاق افزود:‌ برای خروج از رکود باید مشکلات شاخه عرضه را حل کرد تا تقاضای مؤثر بالا رود. عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، ‌صنایع، معادن و کشاورزی تهران تصریح کرد: در بخش عرضه باید هزینه‌ها را کم کرد تا قیمت تمام شده کالا کاهش یابد اما متأسفانه در این زمینه مشکل وجود دارد.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط، 96 درصد واحدهای تولیدی را شکل می‌دهند، بیان داشت: ‌واحدهای صنعتی که کمتر از 100 نفر شاغل دارند و واحد کوچک یا متوسط به شمار می‌روند، در حوزه‌های مختلف از جمله صادرات مشکل دارند و توان حضور و شناخت بازارهای صادراتی را ندارند.

آل‌‌اسحاق با تأکید بر اینکه واحدهای کوچک و متوسط صنعتی فاقد تکنولوژی و امکانات مالی کافی هستند،‌ اضافه کرد: در صادرات و تولید تنها به واحدهای بزرگ صنعتی از جمله پتروشیمی‌ها و خودروسازی‌ها توجه می‌شود، در حالی که بخش قابل توجهی از اشتغال وابسته به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی است.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های حل مشکل این واحدها رونق صادرات است، تأکید کرد: در سفر هیأت‌های تجاری اصلاً به این واحدها توجه نمی‌شود و این واحدها به بازرگانان معرفی نمی‌شود. به‌گفته وی از کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها در سال گذشته فقط 8 درصد به واحدهای کوچک و متوسط پرداخت شد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016