با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 320

تاسیس بانک اصناف راهی برای خروج از رکود است

تاریخ انتشار: 29 فروردین 1396 , بازدید: 1093
وجود بانک اصناف راهی برای حمایت از صنوف و راهی بر خروج از رکود است.

وجود بانک اصناف راهی برای حمایت از صنوف و راهی بر خروج از رکود است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید حیاتی، رئیس اتحادیه چرم طبیعی، چرم مصنوعی و لوازم کفش در این‌باره اظهار داشت: با حمایت از اصناف می‌توان برای افزایش تولید و اشتغال در کشور گام های اساسی برداشت و با ایجاد راهکارهای اساسی در نظام بانکی و پولی و همچنین بازنگری در قانون چک می توان نظام بازار را از بحران نقدینگی نجات داد.

 

حیاتی با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال که در دستور کار سازمانها و نهادها قرار دارد، ادامه داد: با بازنگری در قانون چک  می توان از نگرانی فعالان کسب و کار جلوگیری کرد ضمن اینکه این اقدام می تواند سبب ثبات و امنیت در تولید واشتغال شده وهمچنین موجب توسعه واحدهای صنفی شود.

 

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی قانون چک و ایجاد دسته بندی موردی درباره بدهکاران بانکی (دارای چک) خاطرنشان کرد: در صنایع وابسته به چرم ، سررسید مالی حداکثر تا دو سال زمان لازم دارد و نمی توان از فعالان اقتصادی این درخواست را داشت که برای وصول آن تعجیل کنند.

 

وی در ادامه خواستار اقدامات ویژه برای به حرکت در آمدن چرخه اقتصادی با در نظر گرفتن ملاحظات و فعالیت صنوف مختلف شد و گفت: با حمایت دولت و تدوین قوانین جدید می توان مشکلات مربوط به پرداخت ها و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی دارای رکود را حل کرد.

حیاتی، اصلی ترین مشکل واحدهای صنفی را نبود نقدینگی کافی دانست و افزود: تامین نقدینگی واحدهای دارای رکود در شرایط فعلی که کشور نیازمند افزایش تولید و اشتغال است، با ایجاد بانک اصناف امکانپذیر است.

 

حیاتی، خواستار حمایت از اصناف به عنوان بخش خصوصی واقعی اقتصاد شد و افزود: مهم ترین دغدغه اصناف کشور، تشکیل بانک اصناف و منطقی کردن مالیات صنوف بر اساس درآمد است که امیدواریم در سال جاری مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016