با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 316

بهره مندی شاغلان خارج از کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی

تاریخ انتشار: 28 فروردین 1396 , بازدید: 699
زمینه های بهره مندی افراد شاغل خارج از کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی با امضای تفاهمنامه بین این تشکل و سازمان تأمین اجتماعی فراهم شد.

زمینه های بهره مندی افراد شاغل خارج از کشور از مزایای بیمه تامین اجتماعی با امضای تفاهمنامه بین این تشکل و سازمان تأمین اجتماعی فراهم شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،حسن کرباسی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی‌های بین‌المللی ایران فزود: امضای سند همکاری یاد شده امکان آن را فراهم می سازد تا افراد شاغل در خارج از کشور یا افراد در حال اعزام به خارج، بتوانند با دریافت معرفی نامه از مراکز کاریابی خارجی دارای پروانه فعالیت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نسبت به مراجعه به شعب منتخب سازمان تامین اجتماعی برای طی مراحل بعدی اقدام کنند.

 

به گفته وی، مراجعه کنندگان پس از ثبت نام و دریافت رمز مربوطه با پرداخت ماهانه 14 درصد حق سهم کارگر و 2 درصد حق بیمه که دولت در این طرح پرداخت خواهد کرد، از مزایای قانونی تامین اجتماعی برای آینده خود بهره مند می شوند.

 

گفتنی است  بیمه شاغالان خارج از کشور یکی از وعده های سازمان تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید بود که تحقق یافت.

پیش از این اعلام شد حداکثر سن پذیرش درخواست برای ایرانیان خارج از کشور در زمان ثبت تقاضای بیمه تامین اجتماعی، 50 سال تمام و حداقل هم ١٨ سال است.

 

همه ایرانیان خارج از کشور اعم از شاغل یا غیر شاغل که فاقد نظام بیمه ای نزد سازمان های بیمه گر اجتماعی باشند، می توانند متقاضی بیمه تامین اجتماعی شوند.

 

چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از ٥٠سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود.

 

پذیرش درخواست آن عده از متقاضیانی که قبل از تاریخ ارایه تقاضا حداقل دارای 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند و از اعمال شرایط سنی مزبور معاف خواهند شد.

 

سازمان تامین اجتماعی موظف است حداکثر ظرف مدت 2 ماه از تاریخ ثبت تقاضا، استحقاق یا نداشتن استحقاق متقاضی را بررسی و نتیجه را اعلام کند و متقاضی نیز ظرف مدت یکماه نسبت به امضا قرارداد و پرداخت حق بیمه مربوطه باید اقدام کند.

 

ایرانیان خارج از کشور با پرداخت حق بیمه می توانند از مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان برخوردار شوند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016