با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 301

دولت حق سلب مالکیت 50 درصدی سهام عدالت مردم را ندارد

تاریخ انتشار: 23 فروردین 1396 , بازدید: 627
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی بررسی مصوبه دولت برای سهام عدالت و ارائه گزارش دولت و مرکز پژوهش‌ها ظرف ۱۵ روز آینده گفت: دولت به هیچ عنوان حق سلب مالکیت مردم را که معادل 50 درصد از ارزش سهام عدالت است، ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی بررسی مصوبه دولت برای سهام عدالت و ارائه گزارش دولت و مرکز پژوهش‌ها ظرف ۱۵ روز آینده گفت: دولت به هیچ عنوان حق سلب مالکیت مردم را که معادل 50 درصد از ارزش سهام عدالت است، ندارد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از صداوسیما محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به خروج 7 شرکت دولتی از سبد سهام عدالت گفت: این شرکتها پربازده و سود بوده‌اند و این اقدام دولت با بند 5 آیین نامه توزیع سهام عدالت مغایر است.

 

پورابراهیمی افزود: دولت در راستای این اقدام گفته بود که این شرکتها می‌خواستند به پرداخت سود اقدام کنند اما مطالبات مردم تصمیم‌گیری درست در مورد اصل سهام های این شرکت است که پس از 10 سال چرا باید بجای پرداخت سود به مردم برگه ای داده شود به نام سهام عدالت ، معلوم نیست این برگه چه خاصیت خواهد داشت باید منتظر ماند و دید .

 

وی ادامه داد: کمیته‌ای تخصصی برای بررسی این مطالبات تشکیل شده و بناست در 15 روز آینده گزارش دولت و مرکز پژوهش‌ها را دریافت کند. استناد ما این است که دولت به هیچ عنوان حق سلب مالکیت مردم را که معادل 50 درصد از ارزش سهام عدالت است ندارد.

 

پورابراهیمی افزود: یکی از این شرکتها پالایشگاه اصفهان است که پیش بینی سال قبل این مجموعه نسبت به سال قبلش 2.5 برابر نسبت به پیش بینی‌اش سودآوری داشته است .

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: پالایشگاه آبادان جایگزین پالایشگاه اصفهان شده است که براساس بررسی‌های انجام شده نه تنها جزء مجموعه های کم بازده است بلکه به زیان دهی هم رسیده است.

 

به‌گفته وی مجموعه سبد سهام عدالت نمی‌تواند با مصوبه دولت تغییری کند. باید این اقدامات سر و سامان بگیرد مجلس هم همه تلاش خود را می‌کند تا حقی از مردم تضییع نشود.

 

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: اگر شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت را به شیوه فعلی اداره کنیم بدون شک ایجاد ناامنی و نگرانی برایشان فراهم می‌آورد و این نگرانی مربوط به این 7 شرکت نیست . معتقدیم با گذشت 10 سال از آغاز سهام عدالت مردم خیری ازین موضوع ندیده اند بلکه 2 میلیون نفر ازین تعداد از دنیا رفته و از سهام عدالت بی نصیب مانده اند.

 

عدم اعمال حق مالکیت مردم نسبت به سهام عدالت سبب بی عدالتی های بسیاری شده است زیرا مدیریت سهام عدالت در شرکتهای خصوصی بسیاری را شاغل کرده و مردم از آن بی خبر هستند .

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طبق برآورد ما حدود 3هزار و 600 میلیارد تومان سود سرکتهای سهام عدالت است که نیمی از این مبلغ به مردم و نیمی به دولت تعلق دارد. تقسیم این مبلغ به 50 میلیون نفر حدود به رقم یکهزار و 800 میلیارد تومان می‌رسیم یعنی سالی 36هزار تومان به هر فرد می رسد یعنی فقط ماهانه 3 هزار تومان.

 

پورابراهیمی ادامه داد: طبق بررسی های ما حدود 250 نفر به شکل مافیایی در اقتصاد کشور وجود دارند که نه به دولت پاسخگو هستند نه به مردم ، ادامه این وضعیت برای کشور تبعات بدی را بدنبال خواهد داشت.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016