با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 28

آسانسورها شناسنامه‌ می‌‌گیرند/الزام نصابان به‌‌داشتن کارت‌اماکن

تاریخ انتشار: 15 دی 1395 , بازدید: 1284
داشتن کارت اماکن نیروی انتظامی برای سرویس‌کاران و نصابانی که وارد مجتمع‌های ساختمانی و آپارتمان‌ها می‌شوند، الزامی است.

داشتن کارت اماکن نیروی انتظامی برای سرویس‌کاران و نصابانی که وارد مجتمع‌های ساختمانی و آپارتمان‌ها می‌شوند، الزامی است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، علی اکبر ایلخانی رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران در گفت‌و‌گو با  صداوسیما از مردم خواست هنگام ورود سرویس‌کاران و نصابان آسانسور به ساختمان‌ها، کارت اماکن آنان رادرخواست کنند.

ایلخانی از آمادگی این اتحادیه برای معرفی سرویس‌کاران و نصابان آسانسور دارای پروانه کسب و آموزش‌دیده به اداره اماکن خبر داد و گفت: همه این افراد موظف هستند قبل از دریافت کارت اداره اماکن در آزمون‌های تخصصی و مهارتی این رشته شرکت کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای دانش سرویس‌کاران و نصابان آسانسور دانست و افزود: افرادی که موفق به دریافت گواهینامه مهارت از خانه مهارت اتحادیه شوند بلافاصله به اداره اماکن معرفی خواهند شد.

ایلخانی تعداد آسانسورهای نصب شده در ساختمان‌ها و آپارتمان‌های شهر تهران را بیش از 300 هزار دستگاه برشمرد و از اینکه هر سال تهرانی‌ها شاهد 100 حادثه منجر به فوت و نقص عضو شهروندان در آسانسورها هستند، ابراز تأسف کرد.

رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران در ادمه تصریح کرد: اتحادیه صنف آسانسور برای پیشگیری از وقوع این‌گونه حوادث و برقراری ایمنی هرچه بیشتر، از این پس برای همه آسانسورها، شناسنامه همراه با کد شناسه صادر می‌کند.

ایلخانی از همه مالکان و مدیران ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی دولتی و غیردولتی خواست از طریق واحدهای صنفی دارای پروانه کسب اتحادیه، برای دریافت شناسنامه آسانسور ساختمان محل سکونت و کار خود اقدام کنند.

ایلخانی اضافه کرد: براساس قانون همه آسانسورهایی که شناسنامه‌دار می‌شوند باید همه ساله مورد ارزیابی سرویس‌کاران و نصابان مجاز صنفی قرار گیرند تا نواقص احتمالی آنها برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در حوادث مربوط به آسانسورها همواره نصابان، مدیران واحدهای ساختمانی و شرکت‌های نگهداری‌کننده، مسؤول هستند، تاکید کرد: در صورتی که مدیران و مالکان ساختمان‌ها برای دریافت شناسنامه آسانسور اقدام نکنند، به‌طور مستقیم باید پاسخگوی حوادث احتمالی در آسانسورهای محل سکونت خود باشند. .

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016