با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 282

افزایش جوازهای تأسیس و بهره‌برداری صنعتی در سال ۹۵

تاریخ انتشار: 18 فروردین 1396 , بازدید: 525
تعداد و سرمایه ثبت شده برای جوازهای تأسیس، بهره‌برداری صنعتی همچنین پروانه‌های اکتشاف و بهره‌برداری معادن در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته‌است.

تعداد و سرمایه ثبت شده برای جوازهای تأسیس، بهره‌برداری صنعتی همچنین پروانه‌های اکتشاف و بهره‌برداری معادن در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ افزایش داشته‌است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، بررسی آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان‌می‌دهد، تعداد جوازهای تأسیس صنعتی صادرشده در۱۱ ماهه سال گذشته با ۴.۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ به ۱۵ هزار و ۳۲ جواز افزایش یافته‌است. این جوازها در بهمن پارسال با ۲.۵ درصد افزایش نسبت به دی همان سال به ۱۵۶۴ رسیده بود.

 

در ۱۱ ماهه سال ۹۵ هم ۴۵۴۶پروانه‌ بهره‌برداری صنعتی صادرشده که نسبت به پروانه‌های صادر شده در مدت مشابه سال ۹۴ حدود ۱۰ درصد بیشتر است. ۵۳۷ مورد از این پروانه‌ها در بهمن سال ۹۵ صادر شده است که ۴ درصد بیشتر از دی بود.

 

در ۱۱ ماهه سال گذشته در مجموع ۱۱۵۷ هزار میلیارد ریال برای جواز تأسیس صنعتی سرمایه‌ به ثبت رسیده که حدود ۱۳.۵ درصد بیشتر از همین مدت در سال ۹۴ بود. رشد سرمایه ثبت شده برای پروانه بهره‌برداری صنعتی در فروردین تا بهمن ۹۵ رقمی در حدود ۲۲۶۲ هزار میلیارد ریال سرمایه بابت پروانه بهره‌برداری صنعتی ثبت شده که تقریبا ۵۰ درصد بیشتر از همین مدت در سال ۹۴ است.

 

اما در کنار این آمار مثبت، سرمایه ثبت شده برای بهره‌برداری صنعتی در بهمن ۹۵ نسبت به دی همان سال کاهشی ۴ درصدی داشته‌است.

 

اشتغال ایجاد شده به ازای جوازهای تأسیس صادرشده در ۱۱ ماهه ۹۵ حدود ۳۳۱ هزار نفر ثبت شده که حدود ۲ درصد بیشتر از اشتغال جوازهای تأسیس در ۱۱ ماهه  ۹۴ است.

 

این اشتغال‌زایی در بهمن ۹۵ هم افزایشی ۷ درصدی نسبت به دی ۹۵ داشت گرچه هیچ افزایشی در مشاغل ایجادشده بابت پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادرشده در بهمن نسبت به دی ۹۵ مشاهده‌ نمی‌شود.

 

اشتغال مرتبط با مجوزهای بهره‌برداری صنعتی صادرشده در ۱۱ ماهه پارسال نسبت به ۱۱ ماهه ۹۴ حدود ۱۵ درصد افزایش داشته و به حدود ۷۶ هزار شغل رسیده‌است.

 

تعداد پروانه‌های اکتشاف معدن در ۱۱ ماهه ۹۵ با رشدی ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ به ۷۱۶ مورد رسید. این تعداد در بهمن ماه ۹۵ نسبت به دی ماه همان سال حدود ۶۱ درصد افزایش داشت.

 

تعداد گواهی‌های کشف اما در ۱۱ ماهه ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ کاهشی ۱۲ درصدی را تجربه کرده و ۵۰۷ مورد رسیده‌است. با این حال تعداد گواهی‌های کشف در بهمن ۹۵ نسبت به دی ماه همان سال ۱۶ درصد رشد داشته است.

 

پروانه بهره‌برداری معدن که شامل پروانه‌های بهره‌برداری جدید صادرشده هم می‌شود در ۱۱ ماهه ۹۵ با حدود ۱۱ درصد افزایش به ۷۶۸ مورد رسیده‌است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016