با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 279

تهدید امنیت شغلی و معیشت کارگران در اصلاحیه قانون کار

تاریخ انتشار: 16 فروردین 1396 , بازدید: 751
نماینده کارگران در شورای عالی کار، امنیت شغلی و معیشت را دو مشکل اصلی جامعه کارگری عنوان کرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار، امنیت شغلی و معیشت را دو مشکل اصلی جامعه کارگری عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، علی خدایی به تسنیم گفت: در اصلاحیه قانون کار حقوق بنیادین کارگران رعایت نشده و باید به دولت بازگردد تا به صورت سه جانبه بررسی شود.

خدایی با اشاره به بازگشت لایحه اصلاح قانون کار افزود: عدم بازگشت این لایحه تبدیل به یک سرخوردگی برای کارگران شده است.

 

وی با بیان اینکه همه قانون های مهم بلاتکلیف مانده است، تصریح کرد:لایحه اصلاح قانون کار نیازمند بررسی دقیق است و قانونی که در حال حاضر در مجلس برای بررسی مانده است بسیار ناقص است و نیازمند بازگشت و بررسی است.

 

نماینده کارگران در شورای عالی کاراظهار داشت: هنوز اعلام نشده است تا این قانون به دولت بازگردد. لایحه فعلی با قانون اساسی، ماده 73 قانون کار و حقوق بنیادین کارگران مغایرت دارد و تشکل های کارگری همچنان خواستار بازگشت آن به دولت و بررسی مجدد با رعایت اصل سه جانبه گرایی هستند.

 

خدایی با بیان اینکه طبق ماده 73 قانون کار دولت باید با رعایت اصل سه جانبه گرایی و با هدف هم سو شدن منافع کارگران و کارفرمایان نسبت به اصلاح قانون کار اقدام کند، افزود:در لایحه فعلی این اصل رعایت نشده است. منتظر بازگشت این لایحه به دولت هستیم.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016