با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 277

خرید و فروش وسایل نقلیه فرسوده ممنوع شد

تاریخ انتشار: 16 فروردین 1396 , بازدید: 474
نمایندگان مجلس شورای اسلامی خرید و فروش خودروهای فرسوده را ممنوع کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی خرید و فروش خودروهای فرسوده را ممنوع کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم در جریان بررسی لایحه هوای پاک، ماده 8 این لایحه را تصویب کردند.

 

براساس این ماده همه اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده یا مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه‌سنگین، سنگین، موتورسیکلت مکلف شدند، وسایل‌نقلیه خود را پس از اتمام سن فرسودگی از رده خارج کنند و مسئولیت خود را از این جهت، نزد یکی از مؤسسات بیمه داخلی تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بیمه کنند.

 

تعیین سن فرسودگی و بیمه انواع وسایل نقلیه موتوری موضوع این ماده، براساس آئین‌نامه‌ای است که حداکثر ظرف مدت سه‌ ماه پس از ابلاغ این قانون به‌تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

 

طبق این مصوبه پارلمان حمل بار و مسافر، ‌صدور گواهی معاینه فنی،‌ تخصیص بیمه شخص ثالث، ‌خرید و فروش، نقل و انتقال و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خودروهای فرسوده را  به ازای هر روز تردد با عنوان ورود و تردد وسایل نقلیه غیرمجاز در معابر، ‌محدوده‌ها و مناطقی که ممنوع اعلام شده است جریمه می‌کند.

 

در تبصره 2 این ماده دولت مکلف‌است در بودجه سالانه ردیفی به‌ منظور اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای جایگزین کردن خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فرسوده موجود با کارمزد 4 درصد با بازپرداخت ده‌ساله تعیین کند و  به‌تصویب مجلس شورای اسلامی برساند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016