با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 273

تهیه فهرستی کامل از تولیدات داخلی صنعت آسانسور

تاریخ انتشار: 13 فروردین 1396 , بازدید: 1319
دبيرخانه دائمى اتحاديه‌هاي همگن آسانسور سراسر كشور ضمن تبريك فرارسيدن بهار و سال نو خورشیدی با توجه به بيانات مهم رهبر انقلاب در شروع سال ٩٦، بيانيه‌اى در حمایت از تولیدات داخلی به ویژه تولیدات صنف و صنعت آسانسور منتشر کرد.

دبيرخانه دائمى اتحاديه هاي همگن اسانسور سراسر كشور ضمن تبريك فرارسيدن بهار و سال نو، با توجه به بيانات بسيار مهم رهبر انقلاب در شروع سال ٩٦، بيانيه‌اى در حمایت از تولیدات داخلی به ویژه تولیدات صنف و صنعت آسانسور منتشر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، متن کامل بیانیه دبیرخانه به شرح زیر است:

 

به نام خدا

 

مقام معظم رهبرى در سخنرانى اول فروردين 1396 خود فرمودند واردات کالایی که در داخل تولید می‌شود، حرام شرعی است  و باید به صورت قانونی نیز واردات كالاهايى كه توليد داخل دارند، منع شود.

 

اجرای این فرمان، از کلیدهای اصلی تحقق شعار سال ۹۶ یعنی «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» است و بخش بزرگی از مشکل رکود و بیکاری در کشور را حل کرده و در کوتاه‌مدت در ارتقای سطح معیشت مردم نتیجه ملموس خواهد داشت.

 

بنابراين، دبيرخانه دائمى اتحاديه‌هاى همگن آسانسور سراسر كشور آمادگى خود را جهت اجراى منويات مقام معظم رهبرى در صنف و صنعت اسانسور اعلام کرده و برای نيل به اهداف مورد نظر ايشان، موارد زير را در سال ٩٦ با تمام توان پيگيرى مى‌کند.

 

1- كمك به سازمانهاى ذيربط از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملى استاندارد، گمرك جمهورى اسلامى و ... برای تشخيص و كنترل جريان ورود قطعات مربوط به آسانسور كه از مبادی رسمی وارد مى‌شود تا هیچ کالایی نتواند به صورت قاچاق سازمان يافته و يا كم‌اظهارى وارد خاک کشور شود.

 

2- اين دبيرخانه، اقدام به ایجاد یک «ردیف ممنوعیت واردات کالاهای مربوط به آسانسور كه تولید داخل دارند»، خواهد کرد.

 

3- اين دبيرخانه متعهد مى‌شود ظرف مدت 3 ماه، همه کالاهای مربوط به آسانسور که در داخل كشور تولید می‌شوند را شناسایی کرده و در ردیف یاد شده قرار دهد تا ثبت سفارش این کالاها ديگر انجام نشود.

 

4- پيشنهاد مى‌شود در سامانه ثبت سفارش گمرك، طرحی پیاده شود تا هرگاه متقاضی واردات كالاهاي آسانسورى، درخواست وارد کردن کالای موجود در ردیف ممنوعیت وارداتی را ارائه می‌کند، فهرست شرکت‌های داخلی تولیدکننده آن کالا، به واردکننده معرفی شود.

 

5- تلاش خواهد شد تا همه توافق‌نامه‌هایی که برخلاف این حکم شرعی مقام معظم رهبرى امضاء شده‌اند، از اين پس در بين فعالان صنف و صنعت آسانسور، اصلاح شوند.

 

6- توليدكنندگان قطعات آسانسور، خود بزرگترین متضرران واردات و شاهد ورود کالاهایی که مانند آن را تولید می‌کنند، هستند. بنابراین بیشترین كمك را در شناسایی این کالاها خواهند کرد.

 

7- مطالبه و پیگیری جدی فرمان رهبر انقلاب تا تحقق کامل آن در صنف و صنعت آسانسور از وظایف خطیر دبيرخانه، اتحادیه‌‌هاى همگن آسانسور سراسر كشور و توليدكنندگان قطعات آسانسور است.

 

دبيرخانه دائمى اتحاديه‌هاى همگن آسانسور سراسر كشور

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016