با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 272

افتتاح بندر کاسپین با ورود کشتی کشتیرانی دریای خزر

تاریخ انتشار: 13 فروردین 1396 , بازدید: 1217
آغاز به کار مجتمع بندری کاسپین با پهلوگیری یک فروند از کشتی‌های کشتیرانی دریای خزر در حضور رئیس جمهور رقم خورد.

آغاز به کار مجتمع بندری کاسپین با پهلوگیری یک فروند از کشتی‌های کشتیرانی دریای خزر در حضور رئیس جمهور رقم خورد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از مانا با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، یک فروند از کشتی های ناوگان کشتیرانی دریای خزردر مجتمع بندری کاسپین پهلوگرفت و فعالیت این بندررسما آغازشد.

 

در ادامه سفر ی رئیس جمهوری به استان گیلان، دو پست از اسکله‌های مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی با پهلوگیری یک فروند از کشتی های ملکی ناوگان کشتیرانی دریای خزر با نام "ویستا" با ظرفیت حمل 3600 تن انواع کالاهای عمومی خشک و قابلیت حمل 116 دستگاه کانتینر 20 فوت افتتاح شد.

 

علاوه بر این کشتی های نارگون ، ویستا ، نارگل و ناردیس متعلق به ناوگان کشتیرانی دریای خزر هم اکنون در حوضچه بندر کاسپین لنگرانداخته اند.

 

لازم به بیان است، افتتاح هریک از دو اسکله مجتمع بندری کاسپین به طول 175 متر بوده که یک پست آن اسکله تجاری با سرمایه‌گذاری مستقیم سازمان مناطق آزاد و دیگر اسکله نفتی دلفین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساخته شده است. ارزش سرمایه‌گذاری سازمان منطقه انزلی در احداث این مجتمع بندری 700 میلیارد تومان و همچنین میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حدود 300 میلیارد تومان است.

 

بنا به این گزارش مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی با 22 پست اسکله ، دو موج شکن به طول پنج هزار و 100 متر در دست ساخت است. با ساخت اسکله‌‌های بندر کاسپین برای یک هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم و اشتغال غیر مستقیم بسیاری همچون آمد و رفت کشتی‌ها، حمل بار و تجارت ایجاد و به پویاشدن اقتصاد منطقه کمک شایان توجهی می‌کند.

 

در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح می شود.

 

با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016