با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 265

هشدار رسمی بانک مرکزی به مسافران نوروزی

تاریخ انتشار: 25 اسفند 1395 , بازدید: 748
بانک مرکزی با توجه به افزایش مسافرت‌ها در روزهای نوروز، گفت: مسافران به ضوابط ورود و خروج ارز دقت کنند تا متهم به پولشویی نشوند.

بانک مرکزی با توجه به افزایش مسافرت‌ها در روزهای نوروز، گفت: مسافران به ضوابط ورود و خروج ارز دقت کنند تا متهم به پولشویی نشوند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از بانک مرکزی، این بانک در تاریخ ۲۲ آبان ماه امسال «دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز همراه مسافر» را به بانک ملی و دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرده است که بر اساس آن، ورود ارز به صورت اسکناس توسط هر مسافر از خارج از کشور، تا سقف ۱۰هزار دلار و یا معادل آن به دیگر ارزها بدون نیاز به اظهار آن در مبادی ورودی گمرک، امکان‌پذیر است.

 

همچنین ورود ارز به ‌صورت اسکناس برای مبالغ بیش از ۱۰هزار دلار و یا معادل آن به دیگر ارزها، مستلزم استعلام از مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت امور اقتصادی و دارایی (FIU) به لحاظ مقررات مبارزه با پولشویی است.

 

هموطنان لازم است به مفاد «دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز همراه مسافر» که توسط بانک مرکزی در آبان امسال ابلاغ شده است، در مسافرت‌های نوروزی خویش توجه کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016