با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 25

خوراکی‌ها برنده بیشترین تخلفات صنفی شدند

تاریخ انتشار: 13 دی 1395 , بازدید: 1320
تعداد کل بازرسی‌های انجام شده از سوی بازرسان اتاق‌های اصناف از صنوف سراسر کشور در آذر امسال بالغ بر ۲۵۸ هزار و ۱۴۹ فقره بوده است.

تعداد کل بازرسی‌های انجام شده از سوی بازرسان اتاق‌های اصناف از صنوف سراسر کشور در آذر امسال بالغ بر ۲۵۸ هزار و ۱۴۹ فقره بوده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از اتاق اصناف ایران، این بازرسی‌ها منجر به تشکیل ۱۳ هزار و ۵۳۱ پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به مبلغ بیش از ۴۰ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال شد که پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی یا سازمان‌ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت ارجاع شده است.

همچنین در آذرماه ۹ هزار و ۹۳۰ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که ۶۱ درصد در بخش کالا و ۳۹ درصد آن مربوط به بخش خدمات بود؛ 22 درصد شکایات به صورت حضوری، ۵۰ درصد تلفنی و ۲۸ درصد به صورت کتبی دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفت.

این گزارش حاکیست پس از بررسی‌های معمول و ارزیابی کارشناسان، ۹ هزار و ۵۵۷ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذی‌ربط ارسال شده است. همچنین از کل شکایات قابل پیگیری 18 درصد منجر به رضایت شاکی، 37 درصد متخلف، 28 درصد غیرمتخلف و 17 درصد در دست بررسی است.

طبق گزارش معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، بیشترین تخلفات به روی داده در این ماه در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات، نان، تخم‌مرغ و گوشت مرغ و در بخش خدمات مربوط به مشاوران املاک و آرایشگران بود.

همچنین بیشترین موارد تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورتحساب بوده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016