با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 252

جزئیات نتایج آمارگیری فرهنگی از خانوارهای ایرانی

تاریخ انتشار: 18 اسفند 1395 , بازدید: 1468
نتایج آمارگیری فرهنگی از خانوارهای ایرانی که از سوی مرکز آمار ایران صورت گرفته نشانگر آن است که حدود ۶۸ درصد مردم ایران مطالعه کتاب غیردرسی نداشته اند.

 

نتایج آمارگیری فرهنگی از خانوارهای ایرانی که از سوی مرکز آمار ایران صورت گرفته نشانگر آن است که حدود ۶۸ درصد مردم ایران مطالعه کتاب غیردرسی نداشته اند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران نتایج جدیدترین بررسی‌های مرکز آمار ایران از وضعیت فعالیتها و رفتارهای فرهنگی خانوارهای ایرانی در سال ۹۴ نشانگر این است که حدود ۶۸ درصد افراد ۱۸ ساله و بیشتر باسواد شهری، در یک سال قبل از زمان آمارگیری در سال ۱۳۹۴ مطالعه کتاب غیردرسی داشته اند، حدود ۳۲ درصد هم مطالعه کتاب غیردرسی نداشته اند.

 

همچنین ۹.۷ درصد از افراد شهری که مطالعه کتاب‌های غیردرسی داشته‌اند، کمتر از یک ساعت، ۲۱.۷ درصد یک تا 2 ساعت و بقیه این افراد معادل ۶۸.۸ درصد بیشتر از 2 ساعت در هفته مطالعه داشته‌اند.

 

همچنین ۳۷.۱ درصد از افراد ۱۸ ساله و بیشتر باسواد شهری، در هفته قبل از آمارگیری روزنامه مطالعه کرده‌اند و ۶۲.۹ درصد مطالعه روزنامه نداشته‌اند. حدود ۲۰.۹ درصد از افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری در سال گذشته به سینما رفته و ۷۹.۱ درصد از افراد ۱۸ ساله و بیشتر سینما نرفته‌اند.

 

از افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری که سینما رفته‌اند، ۳۸.۴ درصد یک بار، ۲۶.۳ درصد دوبار و ۹.۷ درصد نیز 6 بار و بیشتر به سینما رفته‌اند. حدود ۵.۵ درصد از افراد ۱۸ساله و بیشتر شهری در سال گذشته به تئاتر رفته و ۹۴.۵ درصد از افراد ۱۸ ساله و بیشتر تئاتر نرفته‌اند.

 

نتایج بیانگر آن است که ۹۴ درصد افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری، در روزهای غیرتعطیل به تماشای سیمای جمهوری اسلامی ایران پرداخته‌اند و در روزهای تعطیل درصد افراد تماشاکننده سیمای جمهوری اسلامی ایران به ۹۲ درصد کاهش یافته است.

 

از مجموع افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری، ۲۷.۴ درصد در روزهای غیرتعطیل به تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای پرداخته‌اند و در روزهای تعطیل، درصد افراد تماشاکننده برنامه‌های ماهواره به ۲۶.۱ درصد رسیده است.

 

در سال ۹۴ حدود ۴۴.۲ درصد افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری، اظهار کرده‌اند که ورزش می‌کنند. در مقابل حدود ۵۵.۸ درصد بیان کرده‌اند که ورزش نمی‌کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016