با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 251

فرایند صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌ فنی و حرفه‌ای تغییر کرد

تاریخ انتشار: 18 اسفند 1395 , بازدید: 746
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از تغییر رویه صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از ابتدای سال ۹۶ خبرداد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از تغییر رویه صدور مجوز تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از ابتدای سال ۹۶ خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، مجید تهرانیان در گفتگو با مهر با بیان اینکه در سال آینده یکی از اقدامات مهم و متفاوت در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، تغییر رویکرد در صدور مجوز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد خواهد بود، گفت: با تدوین دستورالعمل جدید، از سال آینده محل تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به تناسب نیاز هر منطقه به آموزش‌های مهارتی تعیین می‌شود و با توجه به شناسایی ظرفیت‌های آموزشی در هر منطقه، سرمایه‌گذاری برای تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به این مناطق سوق داده می‌شوند.

 

طهرانیان با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح استان تهران ۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، افزود: پیش از این متقاضیان تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای تقاضای خود را به سازمان ارائه می‌دادند و پس از بررسی، در صورت صلاحدید مجوز برای محل مورد نظر متقاضی صادر می‌شد اما با دستورالعمل جدید، از سال آینده تاسیس این آموزشگاه‌ها هدایت شده خواهد بود.

 

وی ادامه داد: به‌دلیل عدم حساسیت در محل تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، در حال حاضر در بسیاری از مناطق استان تهران آموزشگاه‌های مازاد بر نیاز وجود دارد که این موضوع حتی بازاریابی و اقتصاد آموزشگاه‌ها را مختل کرده و منجر به بهره‌وری نامطلوب برخی از این آموزشگاه‌ها شده است.

 

وی درباره آموزشگاه‌ها مازاد موجود نیز یادآور شد: این آموزشگاه‌ها نیز در یک برنامه توسعه ۵ ساله ساماندهی می‌شوند به طوری که رشته‌های این آموزشگاه‌ها متناسب با نیاز بازار منطقه بازنگری خواهد شد.

 

وی افزود: در این طرح توسعه، مناطق جغرافیایی استان تهران از نظر جمعیت، از نظر متقاضیان مهارت آموزی، نوع اشتغال و بازار کار هر منطقه شناسایی شدند که طبق این شاخص‌ها مجوز تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای صادر می‌شوند.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، عدم تنوع در رشته‌ها و استانداردها را از جمله مشکلات این آموزشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: به عنوان نمونه در حال حاضر در بازار خودرو نیاز به آموزشگاه‌های اتومکانیک موتورهای هیبریدی داریم اما آموزشگاهی که این مهارت را آموزش دهد، نداریم.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016